"Anormal Bir Durum Var"

"Anormal Bir Durum Var"
Bursaspor'un başarılı Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Alman spor sitesi SPOX.com'a özel bir röportaj veren Sağlam, Bursaspor'un potansiyeli hakkında ümitli mesajlar verirken, yeşil beyazlı kulübün geçen sezonki şampiyonluğuna rağmen, bu sezonki yarışta medya tarafından dikkate alınmamasını "anormal" diye yorumladı. Türk Futbolundaki genç oyuncuların yetişmemesi konusunda da konuşan Sağlam, yabancı sayısının azatılması fikrini ortaya koydu.

"MİLLER ÇOK İYİ BİR GOLCÜ"
Ertuğrul Sağlam, "Kenny Miller çok önemli bir oyuncu ve önemli bir golcü. Gol yollarında eksikliğimizi gidereceğine inanıyoruz. Forvet bölgesinde Sercan ve Turgay gibi önemli oyuncularımız var ama sezon başında Arjantin'den Nunez'i aldık ve onun performans düşüklüğü bizi bir arayışa sürükledi. Miller'in, İskoçya'da attığı gollerini, burada da atacağını ümit ediyoruz" diye konuştu.

Miller'ın çok önemli bir transfer olduğunun altını çizen Sağlam, "Miller'e Birmingham ve Fiorentina'dan da teklif vardı. Bizim Şampiyonlar Ligi'nde oynamamız, yine şampiyonluk yarışı içerisinde olmamız, oyuncunun bizi tercih etmesine sebep oldu. Bursaspor olarak böyle ciddi bir transferi, ilk defa yaptık, bu da mutluluk verici" dedi.

"BURSA ŞEHRİ ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL"
Bursa'nın futbol adına çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Ertuğrul Sağlam, "Futbol tutkuyla yaşanıyor, taraftarlık bilinci üst seviyede ve önemli bir taraftar kitlemiz var, takıma doğrudan destekleri var. Bursa bunun dışında önemli bir medya gücüne sahip.
Futbolda başarıyı getirecek birçok unsuru bir arada topluyor bu şehir. Ürettiğiniz başarılar çok direkt olarak desteklenebiliyor. Futbolda doğru çalıştığınız zaman, düşük bütçelerle de başarıyı yakalayabilirsiniz. Bunu da biz gösterdik" şeklinde konuştu.

Bu sezon şu anda ikinci sırada bulunmalarına rağmen Bursaspor'un şampiyonluk yarışında konuşulmaması konusunda da Sağlam, "Şampiyon takım ve bu sezonun ikincisi olarak, medyada yer bulmamak, konuşulmamak anormal bir durum ama bizi çok fazla rahatsız etmiyor. İşimize de geliyor açıkçası. Umarım geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezon da şampiyon olduğumuz zaman fark eder insanlar bizi. Şimdi çok fazla ilgilenmesinler, ortaya başarı ortaya çıktığı zaman ilgilensinler" dedi.

"BU HENÜZ DEVRİM DEĞİL"
Yaşadıkları şampiyonluğu devrim olarak nitelendirmeyen genç teknik adam, "Henüz bir devrim var diyemeyiz. Sadece kapısını araladık. Bir devrimin olması için, bu sene başka bir anadolu takımın da şampiyon olması gerekiyor. Bu biz de olabiliriz, başkası da olabilir" diye konuştu.

Bu sezonki şampiyonluk yarışına da değinen Sağlam, "Trabzonspor ve Kayserispor iyi gidiyor. Fenerbahçe de bu yarışın içersinde olacaktır. Beşiktaş'ın nasıl bir performans göstereceğini görmek lazım. Bu yarış sonuna kadar devam edecektir" dedi.

Sağlam, "Bütün dünyada Futbol ile alakalı alınan tedbirleri bize nasıl uyarlanacağını araştırmak gerekiyor. Bizde nasıl uygulanabileceğini düşünmek gerekiyor. Türkiye'de son yıllarda genç futbolcu yetişmiyor. Ne kadar bizde çok yabancı kullanıyor gibi görünsek de, yabancı sayısının çok fazla rol oynadığını düşünüyorum. Yabancı sayısının azaltılması bu konuda bir tedbir olabilir" şeklinde konuştu.

Yabancı antrenörlere de değinen Ertuğrul Sağlam, "Kesinlikle yabancı hocaya karşı değilim, bizde birçok yabancı hocayla çalıştık ve çok şey öğrendik. Ama bizim ülkemizde bakışı açısı biraz farklı. Gelen antrenöre üç yıllık mukavele veriyoruz ama altı ay sonra hesap sorabiliyoruz‚ 6 ayda niye başarı üremetedin'. Yerli olsun, yabancı olsun – felsefesini yerleştirmek için zaman vermemiz gerekiyor antrenörlere" dedi.

"BURSASPOR'U AVRUPA TAKIMI HALİNE GETİREBİLİRİZ"
Son olarak isminin çok geçtiği milli takım konusunda da konuşan Sağlam, "Her antrenörün hayalinde Milli Takım çalıştırmak vardır. Benimde bu hayalim var ama şimdi değil, onunda zamanı gelecek. O mevkiyi haketmemiz gerekiyor. Türk antrenörlerin başka bir hedefi de, Avrupa'da bir takım çalıştırmak. Ben Bursa şehrini ve Bursaspor'u tanıdıktan sonra, Avrupa'da bir takım çalıştırmaktan ziyade, Bursaspor'u nasıl bir Avrupa takımı yapabiliriz diye ciddi anlamda düşünmeye başladım. Bursa'da bu potansiyel var. Ciddi bir planlama ile 3-4 sene içinde bir Avrupa takımı haline gelebiliriz" diyerek sözlerine son verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com