Antalya Büyükşehir Belediyesi evraklarının kaçırıldığı iddiası

Antalya Büyükşehir Belediyesi evraklarının kaçırıldığı iddiası
Antalya Büyükşehir Belediye binasına giden AK Parti'li bir grup, belediyeye ait resmi evrakların imha edilmek üzere kaçırıldığını iddia etti

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye binasına giden AK Parti'li bir grup, belediyeye ait resmi evrakların imha edilmek üzere kaçırıldığını iddia etti.

Belediye binası önüne gelen AK Parti'li bir grup, slogan attıktan sonra bina içine girdi. Belediyeden bazı belge ve bilgisayarların kaçırıldığını iddia ede grup, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı önünde çöp araçlarına konulmak üzere hazırlanan poşetlerdeki belgeleri koruma altına aldı. Çöp kamyonlarına yüklenen bazı torbaları da indiren gruptakiler, çöpleri almak üzere gelen bir çöp aracının şoförü ile tartıştı. Bu sırada gruptakilerin bazıları, aracın hareket etmemesi için lastiklerinin havasını indirdi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Cemal Öcal, katı atık toplama günü olması nedeniyle geri dönüşüme gönderilecek kağıtların toplandığını, yakılmak istenen veya imha edilen belgelerle ilgili bilgisi olmadığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesine gelen AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de belediye mali işler başkanlığına ait bazı belgelerin kaçırıldığı veya yok edilmek istendiği duyumları üzerine geldiklerini belirtti.

İl Seçim Kurulu resmi rakamlarına göre AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel'in seçimi 23 bin 431 oy farkla kazandığını ifade eden Köse, "CHP adayı Mustafa Akaydın, Antalya merkez başta olmak üzere bazı ilçelerde itirazda bulundu. Bu itirazların büyük bölümü reddedildi. Akaydın'ın itirazı üzerine yapılan sayımlarda da bir sonuç çıkmadı" dedi.

Kepez ilçesinde yapılan itiraz sonucu açılan 50 çuvalın yeniden sayıldığını ve bir hata çıkmadığını bildiren Köse, "Seçimde girilen tutanaklarla son sayılanlar arasında fark olmadığı görüldü. Döşemealtı, Aksu, Konyaaltı, Kepez, Alanya, Manavgat ve Finike'de de itirazlar reddedildi. CHP'nin yaptığı itirazlar sonucu bazı sandıklarda tekrar sayım yapıldı ama AK Partinin oyları arttı'' diye konuştu.

Köse, itirazlarla CHP'nin oyunu artırmak gibi bir amacı olmadığını, Mustafa Akaydın'ın zaman kazanmak istediğini anladıklarını savunanak, şöyle devam etti:

"Akaydın'ın amacının zaman kazandırmak ve belediyenin Menderes Türel'e devrini geciktirmek. Bu süreçte de ayrıca saklanılması, kaçırılması ve imha edilmesi gereken evrakları ortadan kaldırmak olduğunu anladık. Çünkü çok ciddi suçlar işlendi. Hırsızlıklar yapıldı. Bu evrakların yok edilmesi suretiyle suçlarını örtbas etmeye çalışmaktadırlar. Maalesef Mustafa Akaydın'ın koltuk hırsı, kendisiyle birçok insanı da suç işlemeye yöneltmektedir."

Yetkilileri hassas davranmaya davet eden Köse, ''Bilgisayar kasalarının kaçırıldığını, imha edildiğini biliyoruz. Emniyeti, yetkileri gerekli tedbirleri almaya davet ediyorum. Özellikle imar ve bütçeyle ilgili 5 yıl saklanılması gerekin ıslak imzalı belgelerin yakıldığını ve imha edildiğini gördük'' ifadesini kullandı.

Gruptakiler, polis ekiplerinin gelmesinin ardından bölgeden ayrıldı.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com