Antalya Film Festivali'nde Olay!

Antalya Film Festivali'nde Olay!
Bu yıl 47. düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Büyükşehir Belediye Başkanı protesto edildi...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Sırp yönetmen Emir Kusturica'yı protesto için 47. Altın Portakal Film Festivali'ne katılmayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı sert bir dille eleştirdi. Akaydın, ''Bu festivali provoke etmek, sabote etmek ve sanata siyaset bulaştırmak isteyen siyasetçileri ayıplıyorum'' dedi.

BUNU HEPİNİZİN VİCDANINA BIRAKIYORUM
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Sırp yönetmen Emir Kusturica'yı protesto için 47. Altın Portakal Film Festivali'ne katılmayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı sert bir dille eleştirdi. Festivalin açılış konuşmasını yapan Akaydın, Antalya'nın kültür, sanat, turizm ve hoşgörü kenti olduğunu vurgulayarak, "Bu festivali provoke etmek, sabote etmek ve sanata siyaset bulaştırmak isteyen siyasetçileri ayıplıyorum. Keşke bu etkinliği sabote etmek isteyenler, kültür ve turizmin başında olmasaydı. Bunu hepinizin vicdanına bırakıyorum" dedi.

MHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN PROTESTO
Açılış konuşmasını yapmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın kürsüye davet edildiği sırada, izleyiciler arasındaki koltuğundan ayağa kalkan MHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Reşat Oktay, Sırp Yönetmen Emir Kusturica'yı kastederek ''Müslümanlara zulüm yapan birisini Altın Portakal'a davet edemezsiniz'' diye bağırdı. Yanındakilerin sakinleştirmeye çalıştığı Oktay, susmayınca salondan çıkarıldı. Oktay'ın salondan çıkışı sırasında salondakiler 'yuh' diye bağırarak tepki gösterdi. Dışarıda basın mensuplarına açıklama yapan Oktay, "Kusturica müslümanlara yapılan zulmü övmüştü. Tepkim bunadır" dedi. Çevrede bulunan bazı vatandaşlar, ''4 ay önce de Bursa'ya gelmişti. O zaman neredeydiniz? Belediye CHP'li olduğu için mi tepki gösteriyorsunuz?'' diyerek, Oktay'a tepki gösterdi. Oktay daha sonra otomobiline binerek uzaklaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com