Antalya savaşı devam ediyor

Antalya savaşı devam ediyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik oy sayımı devam ederken, CHP ve AKP arasındaki savaş devam ediyor.

Antalya’da dün geceden bu yana kadar birinci parti sürekli el değiştirdi. Halen sandıkların yüzde 92.34’ü açılırken, sandıktan çıkan oyların yüzde 36.10’u AKP’ye, yüzde 35.60’ı ise CHP’ye gitti.

Oy sayımının sonuna yaklaşılırken dün gece Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, yanında milletvekilleri ve il yöneticileriyle birlikte adliye binasına gelerek Kepez ilçesinden Büyükşehir’e çıkan sonuçlara itiraz etti ve oyların yeniden sayılmasını istedi. Bunu öğrenen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı CHP’li Mustafa Akaydın da parti yöneticileriyle birlikte adliyeye geldi. Adliyenin 5’inci katında karşılaşan Bakan Çavuşoğlu ile Başkan Akaydın kameraların önünde tartıştı.

SEÇİMİ 22 BİN FARKLA KAZANDIKLARINI AÇIKLADI

Gerginliğin öğrenilmesiyle AKP’li ve CHP’liler de adliye binasının bahçesinde toplanarak karşılıklı slogan atmaya başladı. Polis ekipleri, adliyede gerginliğin artması sonucu iki grup arasında barikat oluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik oy sayımı devam ederken, CHP ve AKP arasındaki farkın beş binden az olduğu iddia ediliyor. Antalya AKP İl Başkanı Mustafa Köse de bu iddiaların ardından, seçimi 22 bin farkla kazandıklarını açıkladı.

Resmi sonuçlar henüz açıklanmasa da şu anki oy oranlarına göre CHP bir belediyeyi daha kaybetti. Hatırlanacağı üzere AKP Belediye Başkan Adayı Menderes Türel 2004-2005 yılları arasında Antalya’da Belediye Başkanlığı yapmıştı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com