Antalya Ülkü Ocakları'ndan Balkanlara Yardım Kampanyası

Antalya Ülkü Ocakları'ndan Balkanlara Yardım Kampanyası
Antalya Ülkü Ocakları, Balkanlardaki fakir Türk köylerine yardım kampanyası başlattı

Antalya Ülkü Ocakları, Balkanlardaki fakir Türk köylerine yardım kampanyası başlattı.
Kampanya hakkında açıklama yapan Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, “Balkan coğrafyasında halen yaşayan yüz binlerce soydaşımız vardır. Osmanlı Devleti’nin çekilişinden bu yana, o topraklarda büyük zorluklar altında, hakları göz ardı edilen ama yine de var olmaya çalışan, benliklerini, kültürlerini, inançlarını yaşamaya ve yaşatmaya çalışan soydaşlarımız var. Kimi maddi zorluk yaşıyor, kimi çeşitli baskılara maruz kalıyor ama bir şey var ki, mücadele etmeyi bırakmıyorlar. Onların bu var oluş mücadelesine biz de bir nebze de olsa destek olalım” dedi
Özellikle Makedonya’nın, Osmanlı zamanında Balkanlar’daki en önemli merkezlerden biri olduğunu belirten Uysal, “Bu topraklarda halen on binlerce Türk yaşamaktadır. Ülkenin batısı ekonomik olarak bir nebze daha iyi olsa da özellikle Doğu Makedonya ekonomik zorluklar yaşamaktadır. Doğu Makedonya da özellikle fakir Türk köyleri bulunmaktadır. Bu köylerde tamamen Türk soydaşlarımız yaşıyor. Geçim kaynakları tarımdır. Son 5 yıldır yavaş yavaş bölgeye yardımlar gelmektedir. Biz de Türk milleti olarak bu yerlere bir nebzede olsa yardımlar götürmemizin önemi büyüktür” diye konuştu.
Bu köylerde yaşayan çok sayıda çocuk olduğuna dikkat çeken Uysal, “Kültürel ve inanç olarak yozlaştırılmaya çalışılan soydaşlarımız için ilk önceliğimiz bu çocuklar olacak. Bölgede genç kuşağının yozlaşmasının önüne geçmek öncelikli gayemiz olacaktır. Bu yüzden toplanacak yardımlarımız kullanılmış, ikinci el çocuk giysileri veya toptan alınabilecek, çamaşır, çorap gibi eşyalar, kırtasiye malzemesi, defter, kalem, silgi ve özellikle Türk tarihi ile ilgili Türkçe çocuk kitapları olması daha iyi olacaktır” ifadelerini kullandı.
Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal toplanan yardımları bahar aylarında bölgeye ulaştırmayı planladıklarını söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com