Antalya'da Tehlike Uyarısı!

Antalya'da Tehlike Uyarısı!
Antalya Valiliği, Konserve Koyu'ndaki binaların falezlerdeki göçük tehlikesi nedeniyle boşaltılmasını istedi...

Antalya Vali Yardımcısı Tuna Eren, Konserve Koyu'ndaki falezlerde kurulu 10 bina hakkında ilgili makamlar tarafından hazırlanan raporlarda, özellikle 3 binanın yaklaşık 25 santimetre kadar öne kaydığı ve risk taşıdığının tespit edildiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Eren, ''Hazırlanacak son bir raporla bölgede çökme mi oluyor yoksa yapıdan mı kaynaklanıyor bu belirlenecek. Ancak özellikle 3 binanın öne meyillendiğini tespit ettik. Bunun üzerine risk taşıyan 10 evde yaşayan vatandaşlarımızdan, gönderdiğimiz tebligatla can ve mal güvenlikleri için evlerini boşaltmaları istendi'' dedi.

Konuyla ilgili raporun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından hazırlandığını aktaran Eren, tebligat gönderilerek evlerin boşaltılması yönünde kararın ise geçen hafta Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı bir toplantıda alındığını bildirdi.

Bölgede her an çökme riskinin bulunduğuna dikkati çeken Eren,''10 binanın tamamı bu durumda değil ama özellikle öne meyillenmiş 3 bina büyük risk taşıyor. Bu binaların 1 ay içerisinde boşaltılması gerekiyor. Aksi halde yasa gereği Zabıta gücü kullanılarak binalar boşaltılacak'' dedi.

Bölgedeki risk alanının şimdilik genişlemesinin söz konusu olmadığını vurgulayan Vali Yardımcısı Eren, daha sonra yapılacak çalışmalarda can ve mal güvenliği riski bulunması halinde gerekli tüm önlemlerin alınacağını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com