Antep'e ÖSO üssü kurdular

Antep'e ÖSO üssü kurdular
Suriyeli muhaliflere (ÖSO), Gaziantep’in Akınalan işhanının 2 katı “yönetim yeri” olarak tahsis edildi.
Gaziantep CHP Milletvekili Mehmet Şeker, Odatv’ye yaptığı açıklamada, konunun 28 Aralık 2012’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in başkanlık ettiği bir toplantıda Suriyeli muhaliflerin kentte bir irtibat bürosu açmalarına karar verildiğini hatırlatarak, “Şu anda Akınalan işhanındaki ÖSO irtibat bürosuna kimsenin giremediği ve devletin emniyet güçleri tarafından çok sıkı korunduğu"nu söyledi.
 
ÖSO’nun Gaziantep Temsilcisi Yaser Zakri, Reyhanlı’da yaşanan arabalı bomba saldırılarından sonra hassas bir döneme girildiğini belirterek, temsilciliğin çalışmalarıyla ilgili bilgi vermekten kaçınmıştı.
 
Karar, Gaziantep AKP Milletvekili ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de bulunduğu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ’ın da hazır bulunduğu bir toplantıda alınmıştı. Toplantıda Gaziantep Valisi Erdal Ata, daire müdürleri ile sivil toplum örgütleri temsilcileri de temsil edilmişti.
 
Gaziantep CHP Milletvekili Şeker, tahsis edilen yerlerin ÖSO tarafından yönetim, karar ve faaliyet merkezi olarak açıldığını, bir çeşit “meclis” görevi gördüğünü belirtti.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com