Antep'i Sel Aldı!

Antep'i Sel Aldı!
Gaziantep'te etkili olan şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapanan İpekyolu'nda mahsur kalan araçlar, itfaiye ekiplerince iş makineleriyle kurtarıldı.

Gün boyunca devam eden sağanak yağış nedeniyle Kayaönü, Yeni Adliye ve Yeşilova köprülü kavşaklarını su bastı. Kavşaklarda su içinde kalan araçlar, İpekyolu ve bağlantı yollarının trafiğe kapanmasına neden oldu.

Yeni Adliye Köprülü Kavşağı'nın alt geçidinde, mahsur kalan bazı araçlar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ile Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) ekiplerince iş makineleriyle çekilerek kurtarıldı.

Yolu trafiğe açmak, araçlar içinde mahsur kalanları kurtarmak için harekete geçen ekipler, yolda kalan araçlar nedeniyle kavşaklara güçlükle ulaştı.

Bir süre ulaşıma kapalı kalan İpekyolu, mahsur kalan araçların çekilmesinin ardından gerçekleştirilen su boşaltma çalışmaları sonucunda tek yönlü trafiğe açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanılığı yetkilileri, şiddetli yağışın ardından kenti çevreleyen yüksek kesimlerden kent merkezine yoğun yağmur suyu akışı olduğunu, kentteki bazı ev ve iş yerlerini su bastığını belirtti. Söz konusu ev ve iş yerlerinde su boşaltma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com