AÖF'ye 22 yeni program

AÖF'ye 22 yeni program
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Fevzi Sürmeli, Açık Öğretim Fakültesinde (AÖF) 2009-2010 akademik yılında 5'i lisans olmak üzere 22 program daha açılacağını söyledi.

Prof. Dr. Sürmeli, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen AÖF mezunları toplantısında yaptığı konuşmada, eğitimde eşitlik ilkesiyle arkadaşlarıyla eşit sınavlara giren AÖF mezunlarının başarılı olduğunu belirterek, 'AÖF, başlangıçta sadece kitap, televizyon eğitim programı ve akademik danışmanlık hizmetleri verirken, bugün çağdaş iletişim teknolojisinin sınırsız olanaklarından yararlanır hale geldik. 2008-2009 akademik yılında 567 bin 322 öğrenci uzaktan eğitim programına yeni kayıt yaptırdı. 606 bin 638 öğrenci de kayıtlarını yeniledi' dedi.
İktisat Fakültesi'nden mezun olanların yüzde 32'sinin 4 yılda, yüzde 25'inin 5 yılda okullarını bitirdiğini kaydeden Rektör Fevzi Sürmeli, İşletme Fakültesi'nden mezun olanların yüzde 37'sinin 4 yılda, yüzde 26'sının 5 yılda mezun olduğunu, bu verilere bakıldığında işletme öğrencilerinin iktisat öğrencilerinden daha başarılı grafik çizdiğini ifade etti.
Prof. Dr. Sürmeli, AÖF'nin 7 lisans ve 33 önlisans programıyla eğitim verdiğini dile getirerek, '2009-2010 akademik yılında 5'i lisans olmak üzere 22 program daha açılacak. Böylece AÖF, 62 farklı alanda eğitim verecek. Bundan böyle öğrencinin isteği dışında kayıt silme söz konusu olmayacak.
2009-2010 akademik yılından geçerli olmak üzere 2 yıl üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kaydı silinmeyecek. İsterseniz 2 yıl sonra, isterseniz 6 yıl sonra kaydınızı yenileyebilirsiniz. Bu arada Türkçe Sertifika Programı ile dünyada Türkçe öğrenmek isteyen herkes internet üzerinden Türkçe öğrenebiliyor. Bu AÖF programımızla Avrupa Dil Ödülü aldık. Belki Avrupa Birliği'ne henüz giremedik, ama AB'ye girmek kadar eğitim ve öğretimin de önemli olduğunu göstermiş olduk. Üniversitemiz şimdiden Avrupalı oldu' diye konuştu.
Toplantının ardından düzenlenen kokteylde, mezun öğrenciler AÜ Rektörü Fevzi Sürmeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com