AP’den Erdoğan’a çok sert uyarı

AP’den Erdoğan’a çok sert uyarı
Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Libor Roucek, Gezi Parkı olaylarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için bir ders niteliği taşıdığını öne sürdü.

Libor Roucek, ABHaber'e verdiği mülakatta Türkiye’de son yıllarda ekonomik önemli bir başarının elde edildiğini belirterek “Bu başarı Gezi Parkı olayları sonrası gölgelendi. Hatta ekonomik olarak elde ettiğiniz başarılar yanlış yapmanız durumunda çok kısa sürede kayboluyor. Türk halkı Gezi parkı gösteriyle Türkiye'de her şeyin iyi olmadığını herkese gösterdi” savlarını dile getirdi.
 
“Gezi parkı göstericilerine orantısız müdahaleye karşıyız. Bunun kabul edilecek ve savunulacak hiç bir yanı yok” diyen Libor Roucek, “Erdoğan hükümet gücünü tümüyle elinde topladı.Tek başına tüm kararları alıyor. Demokratik bir yönetim biçiminde böyle bir şey yok. Bu çok yanlış güç dağılımı mutlaka yapılmalıdır. Tek başına gücü alan Erdoğan maalesef otoriter bir lider oldu” gibi savları dile getirdi.
 
“ALKOL YASAĞI GERİ ALINMALI”
 
Mülakat sırasında “Gezi parkı gelişmeleri Erdoğan için önemli bir firsat ortaya çıkarmıştır” dedikten sonra yeni anayasanın kapsayıcı biçimde hazırlanması gereğine vurgu yapan Roucek, tartışmalı içki sınırlamalarına da değindi.
 
Roucek, “Alkol düzenlenmesi bir yasaktır. Halkın hayatına müdahale edilmesi anlamına gelir” sözlerini de sarf etti ve “Alkol başta olmak üzere halkın yaşam tarzını “kısıtlayıcı” tüm kararların geri alınmasını da istedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com