AP'den Kılıçdaroğlu'na resmi davet

AP'den Kılıçdaroğlu'na resmi davet
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanı Mr. Martin Schulz’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Avrupa Parlamentosuna resmen davet ettiğini belirtti.
Faruk Loğoğlu, “Biz bu ziyareti ilk fırsatta gerçekleştirmeye çalışacağız. En kısa zamanda Avrupa Parlamentosu ziyareti Sayın Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilecektir” dedi. 
 
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, konuşmasına “Şırnak’ta şehit olan teğmenimize Tanrı’dan rahmet diliyorum. Her gün şehit haberleriyle sarsılıyoruz” diyerek başladı. 
 
Suriye’de yaşanan olaylara değinen Loğoğlu, “Beşar Esad rejimine BM Annan Planı doğrultusunda sivillere karşı yapılan saldırılara derhal son vermesi için CHP olarak çağrıda bulunuyoruz” dedi. 
 
Avrupa Parlamentosu Başkanı Mr. Martin Schulz’un, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğini hatırlatan Loğoğlu, “Konuşulan konular; Türkiye Avrupa Birliği ilişkileri, AKP’nin Türkiye’nin AB üyeliğine bakışı, yargı bağımsızlığı, tutuklu milletvekilleri ve gazeteciler, yeni anayasa ve Kıbrıs konuları etrafında oluştu” dedi.

Loğoğlu, şöyle devam etti:

 “Schulz, CHP ile ilk görüşmesi oluyor, bu benim en önemli görüşmemdir, dedi. Dostlar arasındayım, dedi. Şahsen Türkiye’nin AB üyeliğine koşulsuz desteklediğini söyledi. Ancak hem Avrupa Birliği cenahından hem de Türkiye’de AB üyeliğine yönelik heves ve reform hareketlerinin özellikle Türkiye bakımından maalesef azaldığını hatta durduğunu söyledi. "
 
"Bizim gündeme getirdiğimiz konular bakımından burada Schulz’un sözlerini aynen tekrarlıyorum. Tutuklu milletvekillerinin durumu hiçbir şekilde kabul edilemez ve mazur gösterilemez. Demokratik hukuk devletlerinde böyle bir şey olamaz şeklinde bir açıklama yaptı Sayın Kılıçdaroğlu’nun verdiği bilgilerden sonra. "
 
"Ziyaret sonunda Sayın Kılıçdaroğlu’nu Avrupa Parlamentosuna resmen davet etti. Biz bu ziyareti ilk fırsatta gerçekleştirmeye çalışacağız. En kısa zamanda Avrupa Parlamentosu ziyareti Sayın Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilecektir diyebilirim.” 
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında verdikleri gensoruyu hatırlatan Loğoğlu, “Sayın Davutoğlu yurt dışında olduğu için onun yurt dışında olduğu bir dönemde bu gensoruyu vermek istemedik onun için dönüşünü bekledik” dedi. 
 
“Schulz’un tutuklu vekiller konusunda iktidarı hedef alan bir cümlesi oldu mu?” sorusuna Loğoğlu,Hayır iktidarı hedef alan bir cümlesi olmadı” yanıtını verdi. 
 
“Uludere’ye ilişkin bir değerlendirmesi oldu mu?” sorusu üzerine ise Loğoğlu,Schulz ile yapılan görüşmede Uludere konusu gündeme gelmedi” dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com