"Apo Cilası Başladı!.."

"Apo Cilası Başladı!.."
Birkaç gündür teröristbaşı Öcalan için hangi akla hizmet ettiği bilinmeyen bir aklama kampanyası yürütülmekte. Bu bir ‘cambaza bak cambaza’ oyalaması mıdır yoksa açıkça gerçekleşen psikolojik bir harekâtın toplum mühendisliği ayağı mı?

SANSURSUZHABER / ANALİZ - Henüz 2. Oslo süreci ve ev hapsi tartışmaları sıcaklığını kaybetmemişken bu seferde Apo'yu aklama kampanyası başladı.
 
Bülent Arınç'ın Apo için "karanlığın kurbanı" demesi ve onu dahi mağdur gösterme gayreti 'bu kadarına da pes' dedirtecek cinstendi.
 
Kampanyayı Bülent Arınç başlattı ancak sonrasında cilalamaya meraklı bayağı bekleyen olduğunu gördük.
 
Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz teröristbaşı için "Mütevazı, dindar birisiydi" derken Yakup İnce de “az kalsın nurcu olacaktı”  sözleri ile Arınç'ın açıklamalarının gölgesinde kalmayacaklarını gösterdiler.
 
BU NEYİN ALT YAPISIDIR?

Apo'yu dışarı çıkartmak ve hatta ötesinde edinilmiş misyonlar var mıdır? Bu misyonlar ve ihanetin boyutu nerelere erişebilir? Soruların cevapları hayal gücünüze kalıyor. Her fırsatta gizli ajandaları olmadığını belirten Başbakan belki de sonuna kadar haklıdır. Zira özellikle bu tarz psikolojik yoklama hareketlerini körün gözüne sokmaktan çekinmiyorlar!
 
Bugün Güneş Gazetesi manşetten gördüğü bu aklama operasyonuna "Apo cilası" adını verdi. "Caniyi başımıza dindar yaptılar" diyen Güneş gazetesi olayların gelişimini ve amaçlarının ne olabileceğini sorguluyor.
 
Diğer yandan AKP içerisinden ilk çatlak ses beklenmeyen bir cenahtan geldi. Şamil Tayyar sürpriz bir çıkış yaparak Arınç'ın empati soslu 'dağcılık oyunu’nu "iki yanlıştan bir doğru çıkmaz" diyerek eleştirdi. Ancak eleştirisi başka bir destek bulamayınca havada kaldı. Çünkü Erdoğan henüz bir tepki göstermedi. Ters düşme korkusu ve AKP içinde de gelişen otosansür bu tarz bağımsız desteklemelere elvermiyor. Zira Başbakan'ın kendisi gibi düşünmediği takdirde Meclis Başkanı'nı dahi azarlamaktan çekinmediği herkesçe biliniyor.
 
APO’YA VAR DA VATANDAŞA YOK MU?
 
Toplumun hemen her kesimi dertlerini anlatamamaktan muzdaripken, şehit ailelerinin istekleri görmezden gelinirken teröristbaşını anlama ve aklamaya çalışma, onun için empati gayreti vatandaşları isyan ettiriyor. Yandaş medya bu tepkileri göstermediği gibi Apo'nun 'cami arkadaşları' ile röportaj kuyruğuna giriliyor. Apo'nun suçu talebelik çağında ‘Nur Risalesi okumama’ hafifliğinde tartışılıyor.
 
Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı yapan Durmuş Yılmaz teröristbaşı için "lisede 5 vakit namaz kılan, mütevazı ve dindar birisiydi" diyerek Türk toplumunun dini hassasiyetleri üzerinden bebek katiline ideal müslüman kontenjanından yer ayırtmaya çalışıyor.
 
Yandaş medyadan, hükümetin içinde bulunduğu durumu ‘iyi polis-kötü polis’ stratejisi ile açıklamaya çalışanlara; artık 'takke düştü, kel göründü' demek bize düşüyor!
 
Kampanya henüz bitmiş değil. Birlikte göreceğiz, sırada kimler var ve bizi hangi bahtsız açıklamalarla şaşırtacaklar. Kamuoyu bu ucuz oyunu dikkatle izliyor ancak birileri de vatandaşı aptal yerine koyma konusunda pek cüretkâr. (KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com