Apo'nun mektubunu kim yazdı tartışmaları devam ediyor!

Apo'nun mektubunu kim yazdı tartışmaları devam ediyor!
Daha önce Ahmet Hakan ve Can Dündar da Apo'nun mesajıyla Erdoğan'ın söylemlerindeki benzeşmelere dikkat çekmişti. Eski Bakan Sadetin Tantan da mektubu Erdoğan'ın çok yakınındaki birinin yazdığını iddia ederek makam aracını işaret etti!

Sadettin Tantan altını çizerek makam aracını işaret ederken Erdoğan'a yakın isimlere dikkatleri çekti. Peki ama kim bu isimler?

Erdoğan'ın makam aracına binecek kadar yakın ve bu yazıyı yazma ihtimali yüksek 2 isim var. Bunlardan ilki Erdoğan'ın Başdanışmanı ve AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan. Diğer isim ise yakın zamanda bir kaç kez Erdoğan'ın Mecliste görüştüğü ve makam aracına aldığı MİT Müsteşarı Hakan Fidan! Yalçın Doğan'ın katıldığı tv programlarında kullandığı tümceler, Erdoğan'ın söylemleri ve son olarak da Apo'nun nevruz mesajı benzerlikler göstermekte. Öte yandan Hakan Fidan'ın yazdığı iddiaları da kulisler de yankılanmakta.

Erdoğan'ın konuşmalrında vurguladığı “Artık şiddet sussun, artık siyaset konuşsun; artık silahlar sussun, fikirler, düşünceler konuşsun…” söylemini Apo'nun Nevruz mesajında da görmekteyiz. Bu iddiaları ispatlayabilecek istihbarata sahip isim olan Eski Bakan Sadettin Tantan Sözcü Gazetesinden Uğur Dündar'a verdiği röportajda isim vermedi ancak bazı şifreler verdi.

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan'a göre 21 Mart Nevruz Bayramı'nda okunan mektubu Öcalan değil başka biri yazdı.
 

Tantan'ın iddiasına göre PKK'ya silah bırakma çağrısının yapıldığı mektubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakın olan isimlerden biri yazdı.
 
Sözcü gazetesi'nden Uğur Dündar'a konuşan Sadettin Tantan'a göre İmralı süreci ve ardından İsrail'in özür hamlesi birbirine bağlantılı. İşte Dündar'ın o yazısı....
 
AKP iktidarının İmralı’daki Abdullah Öcalan’la başlattığı müzakere sürecini ve Öcalan’ın Nevruz’da büyük coşkuyla okunan mektubunu, dürüstlüğüyle efsaneleşen eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan’la konuştum.
 
Tantan sorularıma çok çarpıcı cevaplar verirken “Öcalan’ın mektubunu kimin yazdığını merak edenler, Başbakan Erdoğan’ın makam aracına baksınlar!” dedi. O metnin Başbakan’ın yakınındaki bir yetkili tarafından yazıldığını iddia etti.
 
Tantan ayrıca “75 milyona, organize suç örgütünün önünde diz çöktürüldüğünü” öne sürdü!
 
İşte Sadettin Tantan’a yönelttiğimiz sorular ve onun Türkiye’yi sarsacak cevapları:
 
(UD): Öcalan’ın mektubunun açıklanmasından bir gün sonra İsrail’in Mavi Marmara olayı nedeniyle özür dilemesi, sizce tamamen bir tesadüf mü? Ayrıca bu özür dilemeyi nasıl okumak gerekir?
 
(ST): Mavi Marmara olayına sebep olanlar, Meclis tarafından araştırılmadı. 9 Türk hayatını kaybetti, Türk milleti uluslararası alanda itibarsızlaştırıldı. Bugün özür dilemenin arkasını iyi okumak gerekiyor!
 
ABD-İsrail-İngiltere ekseninde tehdit olarak algılanan İran’a karşı, PKK’nın güvenli bölgelere çekilerek, jandarma faaliyetinde bulunması planlanıyor! PKK’nın silahlı unsurlarının kullanılmak üzere sınır dışına çekilmesi, AKP- PKK’nın kendi başlarına aldıkları bir karar değildir! PKK, emperyal güçler tarafından, Ortadoğu, İran, Hazar Havzası ve Kafkasya’da taşeron silahlı güç olarak kullanılacaktır!
 Asıl amaç, bölgede giderek yalnızlaşan İsrail’in güvenliğinin sağlanması için Kürt devletinin kurulmasıdır. Ama ondan önce PKK’nın sınır dışına çıkarılarak, Kuzey Suriye’de Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte, Esad’a karşı savaşması isteniyor.
 
Öcalan’ın PKK’ya “sınır dışına çıkın” çağrısını yapmasından bir gün sonra İsrail’in özür dilemesinin asıl nedeni işte budur!.. (BCK)


sözcü gazetesi

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com