Apo’nun mesajı samimiyetten uzak

Apo’nun mesajı samimiyetten uzak
Tarihi bir gün. Destekleyin desteklemeyin bu gün tarih kitaplarında yerini alacaktır. Önümüzdeki zamanlar bunu bir hata, ihanet veya düşük bir ihtimalle barış olarak adlandırmamızı sağlayacak.

SANSURSUZHABER.COM | ANALİZ Tarihi bir gün. Destekleyin desteklemeyin bu gün tarih kitaplarında yerini alacaktır. Önümüzdeki zamanlar bunu bir hata, ihanet veya düşük bir ihtimalle barış olarak adlandırmamızı sağlayacak. 

KÜRTÇE ŞOV TUTMADI

Apo’nun yaklaşık 1100 kelimelik çağrısı önce Pervin Buldan tarafından Kürtçe okundu. Ardından Türkçesi Sırrı Sürreya Önder tarafından okundu ve anlaşıldı. ‘Anlaşıldı’ diyoruz çünkü Kürtçe okunan bölümde canlı çeviriye kalkışan Kürt ajansları acze düştü. Bir tanesinin attığı tweet’i dikkatlerinize sunuyor bu konuyu yorum yapmadan atlıyoruz.

İşte O tweet:


TEK BİR TÜRK BAYRAĞI YOKTU

“Yaşasın halkların kardeşliği” diyen bebek katiline sormak gerek; Kardeşlikten öte, bağlı oldukları Türkiye Cumhuriyeti’nin ay yıldızlı bayrağına bu nasıl bir tahammülsüzlüktür ki yer verilmemiştir. Kardeşlik samimiyete dayanır. BDP-Öcalan anlayışında zerre samimiyet olduğuna inanmıyoruz.

DİKKAT ÇEKEN ‘ORTADOĞU’ VURGUSU

Apo daha mesajın selamlama bölümünde Ortadoğu ve Orta Asya halkları tabirini kullanıyor. Mesajın tamamında 6 yerde ‘Ortadoğu’ vurgusu var. “Bireysel isyanımla başlattım” dediği terör faaliyetlerine daha sonra Ortadoğu ve Orta Asya halklarını ortak etme küstahlığını gösteriyor.

En dikkat çekici olansa ‘Yeni bir Ortadoğu’ vurgusu… Irak ve Suriye’nin Kuzeyi’nden sonra Türkiye’nin güney doğusu hayalleri kurduğunu daha önceki tutanaklarda işaret eden Apo “Bu mücadeleyi bırakma değil, daha farklı bir mücadeleyi başlatmadır” derken aslında bu hayalini sürdüreceğinin mesajını veriyor.

SUYUN AKIŞINA DİRENENLER…

“Zamanın ruhunu okuyamayanlar, tarihin çöp sepetine giderler” diyen Öcalan, AKP Hükümeti ile hareket ederek Büyük Ortadoğu Projesi’nde pozisyon kapmanın gerekliliğini ve aksi durumun tehlikesini Kürt halkına; “Suyun akışına direnenler, uçuruma sürüklenirler” sözleri ile anlatmaya çalışıyor.

“Saygı değer Türkiye halkı” sözleri ile eli kanlı örgütünün yıllarca, adice saldırmaya layık bulduğu, sivil-asker ayrımı gözetmeden cinayetler işlediği, hedefine koyduğu Türk Halkı’nın hafızasına hakaret etmekten de geri kalmıyor. (KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com