Apple iPhone 5'i kaybetti

Apple iPhone 5'i kaybetti
Şaka gibi ama gerçek: Geçen yıl iPhone 4'ü barda kaybeden Apple, bu kez de iPhone 5'i kaybetti.

 Apple yetkilileri ve eyalet polisi, San Francisco'da bir restoranda unutulan yeni iPhone prototipinin peşinde...

Geçen yıl bir Kaliforniya barında Apple çalışanı iPhone 4 prototipini unutmuş ve Gizmodo bu prototip için bar sahibine 5 bin dolar ödeyerek cihazı alıp incelemişti. Apple, prototipi doğrularken, ürünü Gizmodo'dan geri istemişti. Kimi çevreler bunun bir reklam taktiği olduğunu düşünmüş, kimi ise mühendisin büyük bir hatası olarak yorumlamıştı.

Aradan geçen bir yılı aşkın bir sürenin ardından bu kez yine bir iPhone prototipi yine bir barda kayboldu. iPhone 5 prototipi olduğu sanılan cihazı, Apple çalışanı San Francisco'daki bir barda kaybetti. Bazı web sitelerinde yer alan ve iPhone 5'e ait olduğu iddia edilen fotoğrafların internete son zamanlarda bir bir düşmesi, olayın doğru olabileceğini akıllara getiriyor. Apple konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, Apple'ın cihazı geri alıp almadığına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Apple, hakkında bilgi paylaşmış olmasa da, iPhone 5'in Ekim ayında lanse edilmesi bekleniyor.

POLİS KAYIP iPHONE'UN PEŞİNDE

Olayın ardından eyalet polisi Apple ile birlikte kaybolan prototipi aramaya başladı. Apple yetkilileriyle birlikte polis ekipleri GPS teknolojisini de kullanarak cihazın bir eve taşındığını tespit etti. Ancak söz konusu evde prototip bulunamadı. Apple yetkilileri şimdilik konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, iPhone 5'in Ekim ayında lanse edilmesi bekleniyor.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com