Araban Karpuzu'na ilgi büyük!

Araban Karpuzu'na ilgi büyük!
Gaziantep'in Araban ilçesinde yetişen ve Araban Baklavası olarak bilinen tarlada üreticisi tarafından toplanarak ilçenin sokaklarında traktörlerin römorkunda tanesi 1 TL'den satılan meşhur Araban karpuzu, bayram arefesinde satılıyor

n Araban ilçesinde yetişen ve Araban Baklavası olarak bilinen tarlada üreticisi tarafından toplanarak ilçenin sokaklarında traktörlerin römorkunda tanesi 1 TL'den satılan meşhur Araban karpuzu, bayram arefesinde satılıyor.

Tarlada dalında kilogramı 50 ile 70 kuruşa kadar Yükselen meşhur Araban karpuzu, üreticisi tarafından tarlada dalından taze taze kopartılıyor. Traktör römorkunda ilçe merkezine getirilip ilçenin cadde ve sokaklarda her biri 8 ile 12 kilogram ağırlığında olan karpuzun perakende tanesi 1 TL'ye satılıyor ve Ramazan Bayramı arefesinde Arabanlı vatandaşlar tarafından kapış kapış satın alınıyor.

Araban Fakılı Köyü'ndeki karpuz üreticileri, geçen ay yaz meyvesi olarak sadece karpuz olduğunu ifade ederek, şunları dile getirdiler: "Ramazan ayının ilk günlerinde de sofraların vazgeçilmezi olan karpuzun fiyatı da yüksekti. Şimdi incir, üzüm ve armut gibi yaz meyvelerinin de yetişmesiyle birlikte karpuza talep azaldı ve fiyatı düştü. Tarlada dalında kilogramı 50 ile 70 kuruşa kadar sattığımız meşhur Araban karpuzlarımızı, Ramazan Bayramı arefesinde vatandaşlarımız bayram günü ucuz karpuz yesin diye tarlalarımızda taze taze dalından kopardığımız karpuzlarımızı traktörlerimizin römorkuna yükleyip, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda gezdirip her biri 8 ile 12 kilogram ağırlığında olan karpuzun tanesini perakende 1 TL'den satıyoruz. "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com