Arabasını sattı, kredi çekti, vücut şampiyonasına katıldı

Arabasını sattı, kredi çekti, vücut şampiyonasına katıldı
VÜCUT ŞAMPİYONASINA KATILMAK İÇİN 4 AYDA 3 BİN YUMURTA, 2 ÇUVAL PİRİNÇ, 150 KİLO TAVUK GÖĞSÜ TÜKETTİ

VÜCUT ŞAMPİYONASINA KATILMAK İÇİN 4 AYDA 3 BİN YUMURTA, 2 ÇUVAL PİRİNÇ, 150 KİLO TAVUK GÖĞSÜ TÜKETTİ

Bilecik'te bady sporcusu Kenan Yıldız, arabasını satıp, bankadan kredi çekerek vücut geliştirme şampiyonasına katıldı.
Vücut geliştirmede Türkiye 4'üncüsü olan Kenan Yıldız, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmek için var gücüyle çalışıyor. Bilecik Vücut Geliştirme İl Temsilcisi Kenan Yıldız, güreşte sakatlanınca spor dalını değiştirip vücut geliştirmeye yöneldiğini, yaklaşık 10 yıldır bu sporla ilgilendiğini söyledi. Bir spor salonu işleten ancak buradan elde ettiği gelirle vücut geliştirme için alınması gereken gıdaların bile parasını karşılayamayan Yıldız, 2 yıl önce katıldığı ve 8'nci olduğu Türkiye
Şampiyonası'na arabasını satarak hazırlandığını belirtti. Son 2 yıldır profesyonel olarak şampiyonalara katılan ve bu yılki şampiyonada 4'üncü olan Yıldız, bu yıl satacak bir şey bulamayınca ve salondan da arzu ettiği geliri elde edemeyince bankadan kredi çektiğini söyledi. 8 bin 400 lira tüketici kredisi çeken Yıldız, kredi parasıyla gıdaları alıp şampiyonaya hazırlandığını anlattı.
Şampiyonaya hazırlık aşamasında alınması gereken gıdaların pahalı olduğuna dikkat çeken Yıldız, 'Şampiyonaya 4 ay kala çalışmaya başlıyoruz. Antrenmanın yanı sıra beslenme de bizim için çok önemli. Mesela 4 ay boyunca 3 bin civarında yumurta yedim, 2 çuval pirinç tükettim ve 150 kilogram tavuk göğsü yedim. Bunun yanı sıra özel vitaminler aldım. Bunların bir çoğu eczanede satılıyor, fiyatları yüksek olan takviye gıdalar. Bunlara para yetiştirmek mümkün değil. İlk yıl arabamı satarak, sonra da bankadan kredi çekerek şampiyonalara hazırlandım. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var, ona nasıl hazırlanacağımı bilmiyorum. İnşallah bir çare bulurum' dedi.
Gençlere vücut geliştirme sporunu sevdirmek için çaba harcayan ve birkaç öğrenci de yetiştiren Yıldız, Bilecik'te bu sporun bilinmemesinden yakındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com