Araç Komutanı Süs Kabağı Değildir!

Araç Komutanı Süs Kabağı Değildir!
Tuğgeneral Orhan Çınar, komutanı olduğu tugaydaki askeri araçların sık sık kaza yapması sonrası ilginç bir uyarı yöntemi geliştirdi...

Araçların ön camlarının kenarına süs kabağı fotoğrafıyla birlikte 'Araç komutanı süs kabağı değildir' yazısı asma talimatı verdi.

Askeri araçların yolcu koltuğunun sağ ön kısmına süs kabağı fotoğrafı bulunan talimat yerleştirildi. Bu uygulamaya neden olan olayın, askeri bir aracın ineğe çarpması olduğu iddia ediliyor.

Buna göre, tugaya ait bir askeri araç, 21 Eylül 2010'da, Sakarya'nın Taşkısığı bölgesinde bir ineğe çarparak maddi hasarlı trafik kazasına neden oldu. Kazayı öğrenen Sakarya 1. Motor Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar, kızgınlığını gizleyemedi. Personele sözlü emir vererek karargahtaki bütün askeri araçların ön camlarına, süs kabağı resmi ile birlikte 'Araç komutanı süs kabağı değildir' yazısının asılmasını istedi.

Tugay komutanının kararını ilk önce şaşkınlıkla karşılayan askeri personel, daha sonra süs kabağı fotoğrafını PVC yaparak bütün araçlara yapıştırdı. Sadece ön yolcu koltuğunda oturan araç komutanının göreceği şekilde yerleştirilen uyarı yazısı, dışarıdan bakıldığında fark edilemiyor.

Kazalara karşı dikkat!

Askeri araçların sık sık kaza yapması sonrası böylesine ilginç bir yönteme başvuran Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar, uyarıyla birlikte kaza sayısının azalacağını umuyor. Çınar'ı, en son bir aracın ineğe çarpması çileden çıkarmış.

Yeni Şafak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com