Araç sahiplerine 'kış bakımı' uyarısı

Araç sahiplerine 'kış bakımı' uyarısı
Tavşanlı'da oto tamircileri, kışın yaklaşması, havaların soğuması ve yüksek bölgelere kar yağışlarının başlaması nedeniyle sürücüleri araç bakımı konusunda uyardı. Tamirciler, masraftan kaçınarak araçlarına kışlık bakım yaptırmayanların zararlı çıkacağın

Tavşanlı'da oto tamircileri, kışın yaklaşması, havaların soğuması ve yüksek bölgelere kar yağışlarının başlaması nedeniyle sürücüleri araç bakımı konusunda uyardı. Tamirciler, masraftan kaçınarak araçlarına kışlık bakım yaptırmayanların zararlı çıkacağını söyledi.
Sürücülerden araçlarının kış bakımını ihmal etmemelerini isteyen tamirciler, 'Radyatörlere antifriz- akülere asitli su koymayı, aracınıza zincir ve çekme halatı bulundurmayı unutmayınız. Güvenli bir seyahat için bu tür eksiklikler sürücülerimiz tarafından acilen tamamlanmalı. Sürücüler araçlarını kullanırken mutlaka kış şartlarını düşünerek yavaş, güvenli ve dikkatli olarak hareket etmelerinde fayda var” dediler.
Kış mevsiminin kendini göstermeye başladığını, araçların kış mevsime uygun bakımlarının yapılmasının can güvenliği açısından çok önemli olduğunu kaydeden tamirciler, ' Kışın olan kazaların temelinde buzlanma, yolun durumuna göre önlem almamak ve araçlarımızı kışa hazırlanmamak başta gelmektedir. Bunun için kış lastiği takılmalı, çekici zincir bulundurulmalı, fren, direksiyon, şanzıman, diferansiyel ile motorun yağ bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, akülere asit, radyatörlere antifriz biran önce konulmalıdır. Balatalar, silecekler, diskler, elektronik aksam, kalorifer-klima sistemi kısaca araçtaki bütün mekanizmalar gözden geçirilerek kışa hazır hale getirilmelidir.' uyarılarını yaptılar.
Kış şartlarında araçların verimli kullanılabilmesi için fren ve debriyaj balatalarının kontrol edilmesi ve lastik havalarının iyi ayarlanması gerektiğine işaret eden tamirciler, motorlu taşıtların kışlık bakımlarının yüksel maliyet getirmediğine dikkati çekti.
Kışlık bakım masrafından kaçınmanın daha büyük sorunlara yol açacağını vurgulayan tamirciler, “'Kışlık bakımın masrafından kaçınmak, güvenli sürüşü engeller, yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Sabahları aracı çalıştırmak güçleşir. Zorlukla çalıştırılsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır. Motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olacak ve aracın ömrü kısalacaktır” diye konuştular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com