Aracın Çarptığı Ayı Telef Oldu

Aracın Çarptığı Ayı Telef Oldu
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, kara yolunda bir aracın çarptığı ayı telef oldu.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, kara yolunda bir aracın çarptığı ayı telef oldu.
 Alınan bilgiye göre, Tavşanlı-Kütahya kara yolunun 13. kilometresinde, yola çıkan ayıya çarpan aracın sürücüsü olay yerinden kaçtı. Sürücünün, bu hayvanları telef etmenin yasalara göre 10 bin lira para cezası bulunduğunu bildiği için kaçtığı iddia edildi.
Yoldan geçen diğer sürücüler tarafından durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Tavşanlı Belediyesi itfaiye ekibi, yolda araçların geçişine engel olan ayıyı kaldırırken, olay yerinden geçen bazı sürücülerin araçlarını durdurarak, çalışmaları izlediği ve cep telefonlarıyla görüntülediği gözlendi.
Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Şahin,  birkaç hafta önce kara yolunun aynı bölümünde bir otomobilin yaban geyiğine çarptığını belirterek şöyle konuştu:
''Kütahya-Tavşanlı arasında Şahmelek bölgesi olarak geçen bu yer, hayvanların geçiş yoludur. Ayı, nesli tükenmekte olan bir hayvan. Kaza neticesinde bu olay gelişti. İnşallah bundan sonra da olmaz. Bu tür ayılar bölgemizde bugüne kadar insanlara hiçbir zarar vermedi.''
Şahin, telef olan 4 yaşındaki erkek ayının ağırlığının yaklaşık 150 kilogram, ayak çapının ise 22 santimetre olduğunu ifade ederek, yanağındaki kapanmış yaranın daha önce de bir kaza geçirdiği yönünde ip ucu verdiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com