Araçlar İşgal Ediyor!..

Araçlar İşgal Ediyor!..
Kütahya ''Ayakkabıcılar Çarşısı'' 60 yılldan beri Kütahya halkına hizmet verdiği Osmanlı Caddesi'nden; yol çok dar, araçlar geçmiyor, yol dar olduğu için araçların geçişi aksıyor diye apar topar kaldırıldı. Ancak kaldırılan "Ayakkabıcılar Çarşıs

Kütahya ''Ayakkabıcılar Çarşısı'' 60 yılldan beri Kütahya halkına hizmet verdiği Osmanlı Caddesi'nden; yol çok dar, araçlar geçmiyor, yol dar olduğu için araçların geçişi aksıyor diye apar topar kaldırıldı. Ancak kaldırılan 'Ayakkabıcılar Çarşısı' yeri şimdi ise araçlara otoparklık yapıyor.
Kütahya ''Ayakkabıcılar Çarşısı'' 60 yılldan beri Kütahya halkına hizmet ettiği Osmalı Caddesi'nden yol çok dar, araçlar geçmiyor, yol dar olduğu için araçların geçişi aksıyor diye apar topar kaldırıldı. Ancak kaldırılan 'Ayakkabıcılar Çarşısı' yeri şimdi ise araçlara otoparklık yapıyor. Yaklaşık 2 ay önce, Osmanlı Cadddesin'den çok uzun senelerden bu yana Kütahya halkına hizmet veren 22 tane ayakkabı tamirci ustası, Kütahya Belediyesi yetkililerince yolu daraltıkları ve araç tarfiğini aksatıkları gerekçesiyle apar topar bir biçimde 60 yıldan beri hizmet verdikleri adreslerinden çıkarıldıklarını dile getirren vatandaşlar, eski yerlerinin otopark olarak kullnılmasına izin verilmesine bir anlam veremediklerini söylediler.
Uzun yıllardan beri hizmet verdikleri Osmanlı Caddesinden, Kütahya'yı yöneten hiçbir belediye başkanının ayakkabı ustalarını çıkarmak için uğraşmadıklarını vurgulayan vatandaşlar, akisne Süleyman Canan ve Oral Kiper dönemlerinde Kütahya Belediyesi'nin ayakabıcılara yardımcı olduklarını özellikle vurguladılar.
Vatandaşların ortak düşünceleri ise şöyle:'' Belediye yetkilileri ayakkabıcıları apar topar yerlerinden çıkardı ama şimdi görüyoruz ki eski yerleri yasal veya yasal olmayan bir biçimde otoparka çevirmişler. Hem otopark yasaktır tabelası olmasına rağmen günün 12 saati boyunca araçlar ayakabıcların eski yerlerinde park halinde bekliyor. Yasal olarak mı yoksa gayri resmi olarak mı araçlar park halinde bekliyor orasını bilemiyoruz. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki yol çok dar diye ayakkabı tamircilerini çıkardılar. Madem yol çok dardı neden ayakkabıcıların yerinde araçların park halinde beklemelerine izin veriliyor. Park yapılmaz levhasına rağmen araçları gören yokmu'' diye vatandaşalar tepkilerini dile getirdiler. (M:AKSU)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com