“Araçlarda Neden 'Tek Kullanımlık' KART43 Yok?”

“Araçlarda Neden 'Tek Kullanımlık' KART43 Yok?”
Tüketiciler Derneği Kütahya Şube Başkanı A. İhsan Nazlı, Kart43 sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ile birlikte halkın rahatladığını; ancak paralı sistemin tamamen ortadan kalktığını bu nedenle toplu taşıma araçlarında Kart43'ü olmayan vatandaşla

Tüketiciler Derneği Kütahya Şube Başkanı A. İhsan Nazlı, Kart43 sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ile birlikte halkın rahatladığını; ancak paralı sistemin tamamen ortadan kalktığını bu nedenle toplu taşıma araçlarında Kart43'ü olmayan vatandaşlar için tek kullanımlık Kart43'ün bulundurulması gerektiğini belirterek, halkın mağduriyetinin bu şekilde giderilebileceğini söyledi.
Tüketiciler Derneği Kütahya Şube Başkanı A. İhsan Nazlı, Kart43 sisteminin çözülmesi ile birlikte halkın mağduriyetinin giderildiğini; ancak toplu taşıma araçlarında paralı sistemin tamamen ortadan kalktığını hatırlatarak il dışından Kütahya'ya gelen vatandaşların toplu taşıma araçlarına bindiklerinde tekrar mağdur olduklarını dile getirerek, bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için araçlarda tek kullanımlık kart43'lerin bulundurulması gerektiğini belirtti.
Tek kullanımlık Kart43'lerin toplu taşıma araçlarında bulunması gerektiğini belirten Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kütahya dışından gelen vatandaşlar için tüm otobüslerde ilimizin imajının sarsılmaması için halk otobüsünde şoförlerin kullanabileceği tek kullanımlık kartların bulundurulması gerekiyor. Bu işin organizasyonunu da Kütahya Belediyesi yapmalı. Kart43'ü olmayanları araçlardan indirerek yapılan ayıplı hizmet karşılığında sessiz ve duyarsız kalan beldiyenin vatandaşını düşünmesi gerek miyor mu? Bunun çözümünü ancak belediye yapar. Halk talepte bulunuyor ama belediye hala sesiz kalıyor.”
Özellike şehir dışında gelen vatandşaların rencide edildiğini belirten Nazlı, Türkiye'nin herhangi bir ilinden gelen bir vatandaşın Kütahya'da Kart43 sisteminin kullanılıp kullanılmadığını bilemeyeceğine dikkat çekerek, şoförlerde tek kullanımlık Kart43'lerin mutlak bulunması gerektiğini söyledi.
Nazlı; “İstanbul'dan Kars'tan veya Ankara'dan Kütahya'ya gelen bir vatandaş Kart43'ü olmadığı için araçlarda şoförler tarafından azarlanıyor veya araçlardan indirliyor. Bu işin sorunlusu Kütahya Beledeiyesidir. Çünkü şoförlere emir veren belediye Kart43'ü olmayan vatandaşların araçlara bindirilmesini yasaklıyor. Şoförlerde mecbur bu emre uymak zorunda ancak burada asıl mağdur edilen halktır. Kütahya Belediyesi'nin kimseyi mağdur etmeye hakkı yoktur” şeklinde sert açıklamalarda bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com