Araçlarını kendileri onarıyor

Araçlarını kendileri onarıyor
Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesine üye bedensel engellilere yönelik, akülü ve mekanik tekerlekli sandalyelerinin bakımı ile onarımının öğretilmesi amacıyla kurs düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Valilik, Mesleki Eğitim Merkezi, İş-Kur İl Müdürlüğü ve dernek tarafından geliştirilen proje kapsamında, derneğin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki binasındaki iş atölyesinde açılan kursa şimdilik üç bedensel engelli katılıyor. Atölyenin fiziki koşulları genişletilince kursiyer sayısının artırılması hedefleniyor.
     Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce desteklenen kursta, bedensel engelliler Yasin Kaçar, Abdurrahman Akkuş ve İbrahim Avcı'ya Mesleki Eğitim Merkezi'nde görevli iki öğretmen tarafından metal ve elektrik branşlarında bilgi veriliyor.
     Burada kursiyerler, kendilerinin yanı sıra diğer bedensel engellilerin tekerlekli sandalyelerinin bakım ve onarımını yapabilmek için yetiştiriliyor.
     Dernek yetkilileri, talep fazla olduğundan kurs bitiminde bakım ve onarım konusunda yeni kurs organize edeceklerini bildirdi.
     Türkiye'de bedensel engellilere yönelik bu konudaki ilk kursun Kütahya'da açıldığını belirten yetkililer, daha sonra tekerlekli sandalye montajı için de kurs düzenleyeceklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com