Aramızda Büyük Aşk Var

Aramızda Büyük Aşk Var
Gülben Ergen, bir süredir her sabah TRT ekranlarında başlıyor güne. Programını, magazin dünyasındaki imajını ve çocuklarıyla ilişkisini TRT Vizyon dergisine anlattı.

TRT'deki programınızla ilgili neler hissediyorsunuz?

Nasıl bir keyif alıyorsunuz? İçinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğum bir iş yapıyorum. Biz sabah programlarına bir yenilik getirdik, seyirci bizi izlerken hem eğleniyor hem de birçok konuda bilgi sahibi oluyor. Bu açıdan fark yarattığımızı düşünüyorum. Ben de seyircimle birlikte bir sürü şey öğreniyorum.

Her gün, insanlara yararlı olacak bilgiler veren konuklarım oluyor. Sanatçı arkadaşlarımız, mesleğimizin duayenleri de hem işlerini anlatıyorlar, şarkılarını söylüyorlar, hem de işlediğimiz konulara katılıyorlar. Her sabah güne beni sevenlerle birlikte başladığımı bilmek, bana kendimi daha iyi hissettiriyor.

SAHNEYİ ÇOK SEVİYORUM

Televizyonla sahneyi karşılaştırsanız hangisi ağır basar?
Sahne, albüm çalışmalarının bitmek üzere olduğu zamanlarda yoğunluk kazanıyor. Sahnede olmayı, şarkı söylemeyi çok seviyorum. Programım ise her gün müthiş bir yoğunlukla, koşturmayla geçiyor. Ve hayatımda da daha çok yer kaplıyor.

SAHNEYİ ÇOK SEVİYORUM

Televizyonla sahneyi karşılaştırsanız hangisi ağır basar?

Sahne, albüm çalışmalarının bitmek üzere olduğu zamanlarda yoğunluk kazanıyor. Sahnede olmayı, şarkı söylemeyi çok seviyorum. Programım ise her gün müthiş bir yoğunlukla, koşturmayla geçiyor. Ve hayatımda da daha çok yer kaplıyor.

Kamuya mal olmuş bir sanatçının sorumlulukları nelerdir sizce?

Özel hayatlarımız merak ediliyor ve izleniyor. Bundan kaçamayız. İnsanlar bizimle ilgili haberlere ilgi gösteriyor ve magazin basını da bu ilgiden besleniyor. Bu hep böyle...

Dedikoduyu, fısıldaşmayı seven bir toplumumuz var. Siz de fısıltıları merak eder misiniz?

Hayır, ne dedikoduyu ne de dedikodu yapan insanları sevmem. İnsan hayatta kendi kendine yetebilmeli; işiyle, ailesiyle mutlu olmayı bilmeli. Başkalarının mutsuzluklarını kendine konu edenleri hiçbir zaman anlayamadım.

Size yapılan eleştirilerde objektif olmaya çalışır mısınız?

Her zaman. Özellikle sanatçıların hem eleştirileri değerlendirmesi hem de özeleştiri yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Tüm bu eleştiriler doğru değerlendirildiğinde, bu size kendinizi geliştirme fırsatı olarak geri dönüyor.

Sizi en çok ne sinirlendirir hayatta?

Hevesimin kırılması, negatif enerji...

Sizin güler yüzlü ve pozitif bir imajınız var. Sanki yalnızlığı sevmeyen, hep insanlarla bir arada olmayı yeğleyen bir profil çıkıyor karşımıza. Zaten bir röportajınızda “Hüznü çağrıştırdığı için yalnızlığı sevmem” demişsiniz. Peki, kendinizi kalabalıklar içindeyken yalnız hissettiğiniz olur mu hiç?

Bu çizdiğim bir imaj değil aslında, benim hayata bakış açım bu, sen nasıl hissedersen hayat da sana onu veriyor gibi hissediyorum. Yalnızlık benden çok uzak, özellikle de çocuklarım doğduğumdan bu yana kendimi hiç yalnız hissetmedim.

HAYATIMDA BENİM DE HERKES GİBİ YANLIŞLARIM OLMUŞTUR

Sanat hayatınızda artık olgunluk çağındasınız. Geriye dönüp baktığınızda, “Ne tortular bıraktı bende” diyor musunuz? Ben yaşadığım her şeyden ders alabilen biriyim. Tabii ki benim de herkes gibi yanlışlarım olmuştur sanat hayatıma dair.

Ama “Bir daha dünyaya gelsen ne olmak istersin?” deseler; ben yine sanatçı olurdum, o kesin! Üretmek, şarkı söylemek, sevenlerimle bir arada olmak; bunların keyfi başka kaç meslekte olabiliyor ki!

ASLA 'KEŞKE' DEMEM

Geçmişe dair pişmanlıklarınız var mı?

Hayatta söylenebilecek en acıklı sözcüktür 'keşke', çünkü geçmişe aittir ve yapılabilecek hiçbir şey yoktur artık onunla ilgili. Ben mümkün olduğunca kullanmamaya çalışırım. Önümüze bakmak lazım, geçmişe takılan geçmişte kalır.

Çocukların okul öncesi eğitimiyle ilgili olarak 'Çocuklar Gülsün Diye' adlı bir kampanya başlattınız. Bunda, çocuk sahibi olmanızın da etkisi var mı?

Çocukları çok seviyorum, bu çocuk sahibi olmadan önce de böyleydi. Anne olmak elbette ki hayata bakış açınızı değiştiriyor. Sadece kendi çocuklarımın değil, bütün çocukların sağlıklı, mutlu ve sevgi dolu bir dünyada yaşamasını istiyorum. 'Çocuklar Gülsün Diye' kendi ismi ile bütün duygularımı anlatan bir proje ve başarıyla yürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com