Aranan tırlarda şok gelişme

Aranan tırlarda şok gelişme
Adana’da gelen ihbarlardan sonra aranan üç tır da silah ve mühimmat yakalandı ancak ihbar bununla sınırlı değil.

Tarsus- Adana- Gaziantep yolunda çok sayıda jandarma silah ve mühimmat taşıdığı iddia edilen 3 tır arandı. Aranan TIR'lar da çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Jammerler ile sinyal kesme uygulaması yapıldı, patlama ihtimaline karşı önlem alındı.
 
Brandaları açılan TIR’ların ilk incelemesinin ardından 3 şoför, kelepçelenerek gözaltına alındı. TIR’lar detaylı aramadan geçirilmek üzere otoyol gişelerinden daha güvenli bölgeye götürüldü.

Adana’da daha önce de 1 TIR ve 2 otobüste mühimmat ele geçirilmişti. Hatay’da da bir TIR savcılık kararı ile aranmak istenmiş, ancak MİT’e ait olduğu belirtilerek aranmasına engel olunmuştu. Bu da tartışmalara neden olmuş, TIR’ın aranmasını isteyen savcı başka göreve atanmıştı.
 
Adana’da, yükünde silah ve mühimmat olduğu ihbarı üzerine Tarsus- Adana Gaziantep otoyolu Ceyhan gişeleri yakınlarında 3 TIR’ın durdurulup aranmasıyla başlatılan operasyonda, aranan TIR sayısı 7’ye çıktı.
 
Bölgede silah yüklü olarak başka TIR’ların da geçiş yapacağı ihbarı üzerine bir çok noktaya kaydırılan operasyonda aranan TIR sayısı 7’ye yükseldi.
 
Adana kent merkezinde bulunan Öğretmen Bulvarı’nda, bir tır daha durdurularak aranmaya başlandı. Tırların fotoğraflarını çeken bazı gazeteciler polisler tarafından gözaltına alındı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com