Arap Birliği raporu basına sızdı!

Arap Birliği raporu basına sızdı!
Arap barış gözlemcilerinin hazırladığı raporun bazı kısımlarının basına sızdığı öğrenildi

Arap Birliği, gözlemcilerinin hazırladığı Suriye raporunu tartışmak için bir araya gelecekken, raporun bazı kısımlarının basına sızdırıldığı bildirildi.

Arap Birliği bugün Arap barış gözlemcilerinin hazırladığı Suriye raporu masaya yatıracak. Suriye’de yaşanın dramı yerinde gören barış gözlemcileri bir aydır ziyaret ettikleri yerler ile ilgili hazırladıkları raporun Mısır’ın başkenti Kahire’de bakanlık düzeyinde ele alınacağı belirtildi. Toplantıda Arap Birliği gözlemci heyetinin başkanı Mustafa El Dabi’nin gözlemcilerinin görev sürelerinin uzatılmasını istemesi bekleniyor.

Gözlemci heyet sayısının artırılmasının da talep edilmesi beklenirken, Arap Birliği kulislerinde dolaşan bilgiye göre istenecek süre bir yıl gibi uzun bir süre de olabilir. Öte yandan Suriye hakkında yazılan raporun bazı kısımları da basına sızdırıldı. Bu bilgilere göre, Suriye tarafının yeteri kadar protokolün maddelerine uymadığı, bazı silahlı grupların varlığına işaret edildiği ve bunların kamu binalarına zarar verdiği aktarılıyor.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com