Arda 4 Ay Yok!

Arda 4 Ay Yok!
Galatasaray isyan etti...

Galatasaray yönetimi, Milli Takım’da 2. kez sakatlanan takım kaptanları Arda Turan’ın oynayamayacağı süre için hem kendileri, hem de futbolcuları için Futbol Federasyonu’ndan toplam 1 milyon Euro tazminat talebinde bulunacak.

‘BU MAÇI DA KAPSASIN’
Galatasaray yönetimi, A Milli Takım kampında üst üste 2. kez sakatlanan takım kaptanları Arda Turan için Futbol Federasyonu’ndan tazminat istemeye hazırlanıyor. Federasyonun “Almanya maçı tazminatsız son maç olabilir” açıklamalarından yola çıkarak, hazırlığı içinde bulunulan projenin Almanya maçını da kapsamasını isteyen Sarı-Kırmızılılar, Arda’nın yaşadığı özel durumun dikkate alınmasını ve kaptanlarının sakatlığı ile oluşan maddi manevi tüm zararlarının karşılanmasını isteyecek. Eğer Arda devreyi kapatırsa, 1 milyon Euro civarında bir rakamın talep edilmesi gündeme gelecek.

MAÇ BAŞINA 15 BİN EURO
Futbol Federasyonu’nun sadece kendilerine değil, oynayamayacağı her hafta için genç yıldıza da ücret ödemesini isteyen Galatasaray yönetimi, tazminat bedeli için yıldız oyuncunun kazandığı yıllık ücretin ve maç başına aldığı miktarın baz alınmasını istiyor. Total olarak hesap yapıldığında bu rakam maç başına 15 bin Euro futbolcuya ve yine yaklaşık olarak haftalık 50 bin Euro civarında bir rakam da kulübe ödenmesini kapsıyor. Arda Turan Sarı-Kırmızılı kulüpten yıllık 1 milyon 700 bin Euro garanti ücret alırken, 15 bin Euro da maç başına para kazanıyor.

GALATASARAY’IN ZARARI
Arda’nın sakatlığı nedeniyle Futbol Federasyonu’ndan tazminat isteyen Galatasaray’ın, genç oyuncunun ameliyat olup sezonun ilk yarısını kapatması durumunda zararı büyük olacak. Yıllık 1 milyon 700 bin Euro garanti para alan Arda’nın, transfer taksitleri olarak haftalık kazanç ortalaması 50 bin Euro olarak hesaplanıyor. (Senede 34 maça göre) Belçika milli maçından bu yana devre sonuna kadar 14 hafta oynayamazsa, Cimbom’un zararı tam 700 bin Euro’yu bulacak.

ARDA TURAN’IN ZARARI
Genç kaptan Arda Turan, Galatasaray ile yaptığı garanti ücret anlaşması nedeniyle transfer taksitlerini, oynasa da oynayamasa da alacak. Ancak yıldız oyuncunun yine de maç başına oynayamadığı her hafta için 15 bin Euro’luk bir kaybı söz konusu olacak. Ameliyat olur da 14 hafta boyunca forma giyemezse, bu rakam 210 bin Euro’ya ulaşacak. Galibiyet primleri de işin içine dahil edilirse, genç oyuncunun kaybettiği toplam rakam 300 bin Euro’ya kadar ulaşacak.

BIÇAK ALTINA YATACAK
Arda’nın ameliyatı Almanya’da olacak. Operasyonu ise bayan doktor Muschhawack gerçekleştirecek.

İNGİLİZ OWEN’I DA O AMELİYAT ETMİŞTİ
Kulübün resmi sitesinden yapılan duyuruda, “Arda Turan’ın yapılan tetkikleri sonucunda operasyon geçirmesine karar verilmiştir” denildi. Açıklamada şu
bilgilere yer verildi “Şiddetli kasık ağrıları bulunan Arda’nın kontrolleri Galatasaray Sağlık Ekibi Koordinatörü Burak Kunduracıoğlu ve Alman Dr. Ulrike Muschaweck tarafından yapılmıştır. Daha önceden sağ kasık inguinal herni (kasık fıtığı) zemininde gelişen ve tolere edilebilen osteitis pubisi olan Arda’nın yapılan tetkikler sonucunda teşhisi netleştirilmiştir. Bu yüzden Arda’nın 11 Ekim Pazartesi günü Almanya’da Dr. Ulrike Muschaweck tarafından ameliyat edilmesine karar verilmiştir.” Bu arada Arda’yı ameliyat edecek olan Alman doktorun bayan olması dikkat çekti. Muschaweck, daha önce de İngiliz oyuncu Owen’ı ameliyat etmişti. Arda ameliyat sonrası 4 ay sahalardan uzak kalacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com