'Arda Atletico'dan ayrılabilir'

'Arda Atletico'dan ayrılabilir'
Sezon başında transfer olduğu Atletico Madrid'le UEFA Avrupa Ligi'ni kazanan milli futbolcu Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut Radyospor'a önemli açıklamalarda bulundu.

Arda'nın sözleşmesinde bulunan özel bir madde nedeniyle sezon sonunda başka bir takıma transfer olabileceğini vurgulayan Bulut, Turan'ın Türkiye'ye dönme şansını ise "sıfır" olarak nitelendirdi.

"OYNAYAMAZ DÖNER DİYORLARDI AMA..."

Ahmet Bulut sözlerine; "Arda, Madrid'de çok popüler oldu. Bundan dolayı gururlu ve mutluyuz. Arda için bu sezon çok ama çok güzel bir sezon oldu. Kimse bunu beklemiyordu. Arda oynayamayacak geri dönecek diyorlardı. Şimdi burada 40 tane maç oynadı ve takımın en önemli futbolcularından bir tanesi, bundan daha güzel bir cevap olamaz" şeklinde başlarken Arda'nın sahadaki liderliğine dikkat çekti:

"Kulüp, Arda'nın İspanyolcasını geliştirmesini istiyor. Bunun dışında bir sıkıntı yok. Her şey çok iyi. İspanyolcayı da öğrendiği taktirde. Çok fazla İspanyolca konuşamamasına karşın yeni de sahanın liderlerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Eğer gerçek liderseniz, bunu bantsız da yapılabilir. Arda'nın yaptığı gibi"

"BELKİ DE ATLETİCO'DAN AYRILABİLİR"

Arda'nın geleceği hakkında konuşan Ahmet Bulut, "Sezon sonunda ne olacağını bilmiyorum. Belki de Atletico'dan ayrılabilir. Hiç belli olmaz. Bu nedenle beklemek gerekir. Yarın bir teklif gelir, kulüp için de bizim için de cazip olur. 3 yıl daha mukavalesi var; ama hiç kimse Arda'nın 3 yıl daha kulüpte kalacağını bilemez. Futbolda planlar her an değişebilir" ifadelerini kullandı.

"'ARDA BAŞKA BİR TAKIMA TRANSFER OLABİLİR' MADDESİ VAR"

Ligin sonunda Atletico Madrid ile masaya oturacaklarını vurgulayan Bulut, "Hep birlikte kulüp ve Arda için en iyisinin ne olacağına bakacağız. Sonrasında karar vereceğiz. Arda'nın mukavelesinde bir madde var. Rakam vermek istemiyorum; ama o parayı getirdiği zaman Arda başka bir takıma transfer olabilir maddesi var, sözleşmesinde. Biz burada kulüple birlikte hareket ediyoruz. Arda burada çok çok mutlu... Lig bittikten sonra her şeyi değerlendirecek" diyerek olası bir transferin ipuçlarını verdi

"TÜRKİYE'YE DÖNME OLASILIĞI SIFIR"

Ahmet Bulut, "Arda'nın sezon sonunda Türkiye 'ye dönme olasılığı var mı?" şeklindeki soruya "Hayır, Türkiye 'ye dönme olasılığı sıfır. Lig bittikten sonra her şey belli olur. Belki Arda'yı kaptan yaparlar, burada devam eder. Ya da kulüp gelen teklifleri değerlendirebilir" diye cevap vererek sözlerini tamamladı.  (EAK)

Sporx

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com