Arda meydan okudu!

Arda meydan okudu!
Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olan Arda Turan, bu ülkedeki ilk röportajını AS gazetesine verdi.

“İspanya'da oynamak zor olacak ama benim yeteneğime büyük güvenim var" diyerek kendine olan güvenini ortaya koydu. Real Madrid'den teklif alsa da Atletico Madrid'i seçerdi sözlerine ise, “Benim için bu daha mantıklı görünüyor. Ben çok hassas bir insanım ve ikisi arasında bir seçim olsaydı, sanırım Atletico'yu seçerdim derken samimiydim. Ben Galatasaray ile Calderon'da (Atletico'nun stadı) oynadım. Taraftarlar bana çok daha tutkulu geldi. Ben Real Madrid için büyük saygı duyuyorum ama ben Atletico için çok daha uygun olduğumu düşünüyorum. Burada potansiyelimi daha fazla gösterebileceğimi düşünüyorum. Calderon'da, kaybetseniz de, taraftar sizi alkışlar. Bu taraftarın kalitesi gösterir” dedi.


Arda Turan Mesut, Nuri ve Hamit ile ilgili soruya ise, “Madrid derbisi benim için çok önemli olacak. İki milli takım arkadaşımı da çok seviyorum. Bir Mesut Özil ile tanışma fırsatım olmadı. Derbinin çok özel olacağı doğrudur. Bu yıl kesinlikle çok fazla Atletico taraftarı olacak. Umarım bu başlangıç sırasında o gün yanımda Türkler olur. Ben İspanya'da Galatasaray'ın simgesi olmayacağım. Genel olarak Türkiye'yi temsil etmek istiyorum.


İspanyolca dersleri almaya başladığını belirten Arda, takımdan ayrılan Kün Aguero için, “Önce takıma katılmak istiyorum. Artık burada olanlar geçmişi düşünmesin. Önemli olan bizim ne inşa edeceğimiz. Ben sadece Atletico ile başarılı olmayı düşünüyorum. Başka bir şey kabul edilemez!” dedi.


Reyes, Forlan, Salvio ve Juanfran gibi iyi oyuncular arasında forma bulmasının zor olup olmayacağı ile ilgili soruya ise Arda, “Evet, zor olduğunu düşünüyorum. Kendimi çok güvenmeme rağmen, başlangıç sırasında forma için oldukça zor bir mücadele olacak. Atletico büyük bir kulüp ve ben Forlan gibi bir kralla oynayacağım. Kendi yıldızım kadar yaşamak istiyoruz. Ben Manzano'nun (yeni hocası) emrindeyim” diye konuştu.

SPOR'UN EN SEKSİ "AN"LARI İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com