Arda transferinin arkasında ne var?

Arda transferinin arkasında ne var?
İspanyol ekonomi gazetesi El Economista, İspanyol takımlarıyla Portekizli menajer Jorge Mendes arasında garip ilişkilerin olduğunu, özellikle bu transfer döneminde kafa karıştırıcı transferlerin yapıldığını yazdı. Gazete haberinde Beş

"Mourinho birlikte çalıştığı hangi takıma telefon açıp, size bu oyuncuyu getireceğim derse o takımın yöneticileri 'hayır' diyemiyor. Çünkü Mendes, anlaşmalı olduğu takımları fon adı altında kurduğu şirketle kendisine bağlıyor. Özellikle bu yaz Mendes ile Braga arasında yapılan şüpheli anlaşmalar Portekiz'de Ekonomi Bakanlığı tarafından gözaltına alındı.


İspanya'da ise gözlerin daha Atletico Madrid'e geldiği teyit edilmeyen Julio Alves'in Beşiktaş'a satılmasına kilitlendiğini iddia etti. Beşiktaş, Julio Alves'in yarısına sahip olacak. Beşiktaş, Alves'e yıllık 350 bin euro da maaş ödeyecek. Bu oyuncunun Atletico Madrid'e maliyeti ne kadardır bilinmemektedir. Madrid'de 500 bin euro gibi bir rakam konuşulmaktadır. Bu arada Julio Alves'in diğer bir yarısının ise 2.5 milyon euro'ya Braga'da olduğunu konuşulmakta.


İki altın ayakkabılı Forlan'ın gittiği fiyata geçen sezon Braga'nın bile kiralık verdiği Pizzi'yi kiralaması ise bir başka kafa karıştırıcı konu olarak El Economista'nın önünde duruyor. Falcao, Diego Costa ve Silvio dışında Micael ve Arda Turan da, Mendes'in aracılığıyla Atletico'ya gelmiştir" denildi.

Micael ve Falcao'nun durumları çok karışık
Zaragoza ise Benfica'da transfer ettiği kaleci Roberto'yu fondan almış, Benfica Roberto'yu önce fona satmış Mendes'in sahip olduğu fon da İspanyol kaleciyi Zaragoza'ya götürmüştür. Sadece o değil daha önce Galatasaray'da forma giyen Meira'da aynı şekilde Zaragoza saflarına katılmıştır. Süper menajerin mali olarak iflas eden Zaragoza'ya yaptığı bu devir işleminin altında, kulübü kendi yakınlarından birisinin üzerine almak mı yatıyot? İşte Mendes ile ilgili sorulan soruldu?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com