Arda Turan ne demek istedi?

Arda Turan ne demek istedi?
Barcelona ile Atletico Madrid arasında oynanan Süper Kupa mücadelesinde hakem David Fernandez Borbalan’ın Arda Turan'a gösterdiği kırmızı kart İspanya'da gündeme oturdu.

Katalan medyası, Barcelona ile Atletico Madrid arasında oynanan İspanya Süper Kupası rövanş maçında kırmızı kart gören Arda Turan için müthiş bir iddia ortaya attı.

Arda’nın orta hakemden kırmızı kart gördükten sonra eliyle silah işareti yaparak tehdit ettiğini ileri sürdü. Milli futbolcumuzun görüntülerini yayınlayan internet baskı spor gazeteleri, Arda'nın elini silah şekline getirerek tetiği çeker gibi yaptığını savundular.

Barcelona ile Atletico Madrid arasında oynanan İspanya Süper Kupa mücadelesinde hakem David Fernandez Borbalan’ın Arda Turan'a gösterdiği kırmızı kartı konuşuyor.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyundan çıktıktan sonra yedek kulübesinde hakeme yaptığı itirazlar nedeni ile kırmızı kart gören milli futbolcumuz, maça damgasını vuran kişi oldu. Katalan medyası Arda’nın kırmızı kart sonrası hakemi eli ile yaptığı silah hareketi ile tehdit ettiğini savunarak yeni bir tartışma yarattı.

El Mundo Deportivo gazetesi, "Bu hareketi ile Arda Turan hakeme ne demek istiyor?" başlığı altında yayınladığı haberinde futbolcumuzun yaptığı ilginç el şeklinin bir çok kişi tarafından silahı andıracağını hatırlatarak yavaş çekimlerde "sanki benzemiyor ama bir işaret vermeye çalıştığı belli" yorumunda bulundu.

Sportyou gazetesi ise "Arda Turan'ın ilginç tetik çeker hareketi" başlığında Atletico de Madridli oyuncunun kırmızı kartı gördükten sonra sol elini uzatarak parmaklarını silah şekline getirdiğini ve parmakları ile birkaç kez ateş eder gibi yaptığını savundu.

 

Sport gazetesi de "Arda ne demek istedi" başlığını kullanarak hakemin kırmızı kart göstermesi üzerine kendinden geçen milli futbolcumuzun yaptığı hareketin çok tartışılacağını savundu.

Bu arada hakem David Fernandez Borbalan Arda Turan' a gösterdiği kırmızı kart ile ilgili yazdığı raporda şunları belirtti:

"Arda bir numaralı yardımcı hakeme sürekli itiraz ediyordu. Dördüncü hakem Arda’nın yanına gelerek sakin olmasını ve kulübesine geri dönmesini istedi. Bu uyarıyı dikkate almayan Atletico de Madridli oyuncu elindeki plastik su şişesini hakemin önündeki çime fırlatarak itirazına devam etti. Bu hareket üzerine kırmızı kart gördü."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com