Arda Turan Vatikan’da...

Arda Turan Vatikan’da...
Milli futbolcu Arda Turan’ın da formasını giydiği İspanyol Atletico Madrid takımı Papa 16. Benediktus tarafından Vatikan’da kabul edildi.

Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benediktus’un her çarşamba yaptığı kabul gününe, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda Lazio ile yapılacak mücadele için Roma’ya gelen İspanya’nın Atletico Madrid takımı da katıldı.

Kadrosunda milli futbolcu Arda Turan’ın da yer aldığı Atletico Madrid kafilesi, Vatikan’da Papa’nın oturumunun başlamasından önce "VI. Paul" salonuna gelerek yerini aldı. Papa, salona gelene kadar, Turan’ın takım arkadaşlarıyla şakalaştığı görüldü.

Papa 16. Benediktus, salonda kendisini bekleyen 2 bine yakın kişi tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Genel kabul günündeki konuşmaların ardından Papa 16. Benediktus, Atletico Madrid takımını ayrı bir salonda kabul etti.

Papa 16. Benediktus’un huzuruna çıkan Arda Turan, görüşmeyi ve töreni Türk basın mensuplarına değerlendirdi: "Gayet keyifliydi. Takım arkadaşlarım Vatikan’ı ziyarete geldi. Ben de Müslüman biri olarak, onları yalnız bırakmamak adına, takım olmak adına yanlarındaydım. Vatikan güzel bir izlenimdi." Basına kapalı gerçekleşen kabulde, Papa ile selamlaştıklarını belirten Arda Turan, el öpmediklerini, Papa’nın kendisine ve arkadaşlarına tespih hediye ettiğini, kendisinin de bu tespihi takım arkadaşlarından birine verdiğini ifade etti.

Arda, Lazio ile yapacakları maç ile ilgili olarak da, "Yarın önemli bir maç, elimizden gelenin en iyi mücadeleyi verip, avantajlı skoru almaya çalışacağız" dedi. Arda Turanlı Atletico Madrid, yarın Roma Olimpiyat Stadı’nda Lazio ile TSİ 20.00’de mücadele edecek. (SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com