Arda Turan'ın şirketine...

Arda Turan'ın şirketine...
Aralarında Atletico Madrid'de top koşturan Arda Turan'ın da olduğu toplam 11 ortaklı lidyana.com'a Rus ortak geldi.

Rus arama motoru Yandex’in de yatırımcısı olan Ru-Net şirketi internet üzerinden takı ve aksesuar satan lidyana.com'a 6 milyon liralık yatırım yaptı.

Lidyana.com'un en büyük hissedarı Hakan Baş. Baş aynı zamanda Peak Games ile sosyal medya şirketi Krombera‘nın da kurucusu. Lidyana'nın diğer ortakları arasında Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Ulusoy, Öztanık Grubu’ndan İsmet Öztanık, Yemek Sepeti'nden Nevzat Aydın, Markafoni'den Sinan Afra ve Magic Life zincirinin kurucusu Cem Kınay'ın yeğeni Onur Kınay gibi isimler bulunuyor. Şirkette Arda Turan'ın da yüzde 11'lik hissei bulunuyor.

Hürriyet'in haberine göre, şubat ayında 2 milyon liralık bir yatırımla kurulan lidyana.com ile bir süredir yabancı fonlar ilgileniyordu. Yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma Ru-Net ile sağlandı. Bu aynı zamanda Ru-Net'in Türkiye'ye yaptığı ilk yatırım olma özelliği taşıyor.

lidyana.com’un CEO Hakan Baş, Ru-Net’ten aldıkları yatırımla yurtdışına açılacaklarını kaydetti. Ru-Net'in çeşitli ülkelerde toplam 30 yatırımı olduğunu kaydeden Baş, "Biz de ilk olarak Rusya'ya girmeyi hedefliyoruz. Ardından tüm Ortadoğu pazarına yayılacağız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com