Arda'nın yeni fiyatı dudak uçuklattı

Arda'nın yeni fiyatı dudak uçuklattı
Atletico Madrid 12 milyon euro'ya aldığı Arda Turan'ın sözleşmesine serbest bırakmak için öyle bir rakam yazmaya hazırlanıyor ki!

Atletico Madrid 12 milyon euro'ya aldığı Arda Turan'ın sözleşmesine 30 milyon euro'luk serbest bırakma maddesi koyacak.

Bu arada İspanyol basını, Arda Turan için pek çok yakıştırma yaptı.

AS gazetesi, ''Türkiye'nin Beckham'ı Arda Turan'' başlığı altında verdiği haberinde, Arda'nın mükemmel bir futbolcu, Galatasaray için bir sembol ve stat dışında da beklentiler yaratan bir kişi olduğunu yazdı.

Arda'nın, Türkiye'den ayrılmak istemesindeki sebeplerden birini, ''Özel hayatında daha fazla mahremiyet istemesi'' olarak gösteren AS, ''Arda ve sevgilisi Sinem Kobal, Madrid'de birlikte yaşayacak ve daha rahat bir yaşam, yeni bir gelecek arayacak. Yeni bir hayat Arda'nın Atletico'da maksimum randıman vermesine yardımcı olacaktır. Artık Madrid Arda'dan sadece tek bir haber bekliyor, o da sahada yapacakları'' ifadesini kullandı.

''Arda, kırmızı-beyazlılarda tutku patlaması yarattı'' başlığını atan Marca gazetesi de teknik direktör Gregorio Manzano'dan kulüp spor direktörü Caminero ve eski futbolcular Simao ve Ujfalusi'ye kadar herkesin Arda'ya övgüler yağdırdığına dikkati çekti.

BOĞAZIN MARADONA'SI

El Mundo Deportivo gazetesi ise neredeyse Arda için özel bir ek yayımladı.

''Turan; Günümüzdeki en iyi Türk futbolcu bugün Madrid'e geliyor. Arda, yeteneği ve medyatikliğiyle Atletico'ya yeni bir sponsor getirebilir'' diye yazan gazete, Türk futbolcuyu, ''Boğazın Maradona'sı'' olarak tanıttı.

İç sayfasındaki haberlerde Türk futbolcuyu, ''Atletico için bir yıldız'' diye sunan El Mundo Deportivo, Arda'nın sahadaki oyunuyla, Hagi ve Messi ile kıyaslandığını belirtti.

Gazete, Arda için, ''Her iki ayağını da kullanabilen, sahada büyük bir vizyona sahip olan, takım arkadaşlarına olumlu elektrik veren, çok iyi şutlar çeken, gerek solda gerekse forvet arkasında oynayabilen bir futbolcu'' ifadesini kullandı.

Atletico Madrid'e gelen ilk Türk futbolcu olma özelliğiyle de ön plana çıkartılan Arda'nın sahadaki bazı jestleriyle Arjantinli Kun Agüero'yu hatırlattığı da kaydedildi.

SON PASLARIN PATRONU

Marca, ayrıca, ''Kaptan ve son pasların patronu'' başlığıyla yaptığı yorumda, 24 yaşındaki Arda'nın, ''Çok yönlü, teknik, toplara iyi vuran, doğal pozisyonu forvet arkası olsa da sol kanatta da oynamaktan zevk alan bir futbolcu'' olduğunu vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com