Ardıç Ağzını Öyle Bir Bozdu ki..

Ardıç Ağzını Öyle Bir Bozdu ki..
Sırf Aydın Doğan'ın ticari çıkarlarına köpeklik etmek amacıyla bu yönde yayın yapan bazı zavallıların sefil oyununa, hele hiç..


Aydın Doğan'ın sahibi olduğu gazetelerde yazan kimi köşe yazarlarının adeta referandum için Hayır kampanyası düzenlediğini ileri süren Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç ağzını fena bozdu: 'Sırf Aydın Doğan'ın ticari çıkarlarına köpeklik etmek amacıyla bu yönde yayın yapan bazı zavallıların sefil oyununa, hele hiç!'

İşte Ardıç'ın o yazısı
Ankara milletvekili Eşref Erdem CHP'den istifa etti. Çünkü referandumda "evet" oyu vereceğini açıklamış, partisi de onu disiplin kuruluna vermişti.
Yani, ağzına biber sürülme, eline cetvelle vurulma ya da tek ayak üstünde durma cezasıyla karşı karşıyaydı!

ERDEM HEM KÜRT HEM SUBAY HEM DE SOSYAL DEMOKRAT

Kusura bakmayın, "disiplin kurulu" deyince aklıma hep böyle şeyler geliyor da...
Erdem, otuz yedi yıldır parti üyesiymiş. Hem Kürt, hem subay kökenli, hem de sosyaldemokrat. Ordunun 12 Mart'ta tasfiye edilen kesiminden.
Demek ki olunabiliyor...
Biz "yanlış yerde dükkan açmış" deyip geçelim, kendisine yetmiş yaşında "iyi bilinçlenmeler" dileyelim.
Bir de laf etmiş Erdem istifayı basarken... "Anayasa değişikliğine hayır demek solculukla bağdaşmaz."

CHP SOLCU MOLCU DEĞİL

Haklıdır. Fakat "yıllardır dilimizde tüy bitti, CHP'nin solcu molcu olmadığını ancak şimdi mi anladın Eşref Bey" diye de sorarlar adama.
Buna benzer çok kişi var. Kimisi "asker kökeninin" kimisi de "sivil memur kökeninin" kurbanı...
Kafaları o yönde biçimlenmiş, akıllarını başlarına toplamaları için bir darbe yemeleri gerekiyor. Ancak "vicdanının sesini dinlemek suçundan" dolayı partiden kovulacakları zaman şafak atıyor...
Erdem, anayasa değişikliğini "sol" bir adım olarak değerlendirmiş. "Sırf Tayyip yaptığı için" değişikliğe "hayır" demeye hazırlanan ve solcu geçinen herkes bunu iyi düşünmek ve Eşref Bey gibi titreyip uyanmak zorundadır.

SOL GÖRÜNÜMLÜ FAŞİSTLERİN OYUNUNA GELMEYİN

Sol görünümlü faşistlerin oyununa gelmemeleri gerekiyor...
Sırf Aydın Doğan'ın ticari çıkarlarına köpeklik etmek amacıyla bu yönde yayın yapan bazı zavallıların sefil oyununa, hele hiç!
Anayasa değişikliği, yetersiz ama gene de "hiç yoktan iyi" bir adımdır.
Hangi yolda? Sol yönde.
Bakın, bir maddeyi ele alalım. (Ağustos ayının ilerleyen günlerinde, referandum yaklaştıkça, tasarıyı madde madde ele alıp inceleyeceğiz. Çünkü muhalefet, eleştiriyi "evet çıkarsa evde kalmış kızlara koca mı bulunacak sanki" düzeyinde ucuz bir mugalataya dönüştürdü.)
Madde 10... Herkesin dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ayırımı gözetilmeksizin kanun önünde eşitliği meselesi... Kadınların ve erkeklerin eşitliği ve devletin bunun yaşama geçmesini sağlama yükümlülüğü...
Değişiklik, daha doğrusu "ekleme" şöyle: "Bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz. Çocuklar, yaşlılar ve engelliler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz."
Buna "pozitif ayırımcılık" diyorlar işte.
Yani, ezilmişi, güçsüzü, mazlumu, garibanı kayırmak!
Aynı işe aynı koşullarda ve aynı nitelikte iki kişi mi başvurdu? Biri turp gibi sağlam, biri sakat... Sakat olan tercih edilecek!

SIRF TAYYİP YAPTIĞI İÇİN
Aynı işe bir kadın ve bir erkek mi başvurdu? Ezilen, sömürülen, horlanan, koca dayağından bezmiş kadıncağızın ekonomik özgürlüğüne kavuşup başını dik tutabilmesi için ona öncelik tanınacak!
Eli ayağı tutan, eli ekmek tutan genç otobüse metroya para ödeyecek, bastonlu yaşlı amca, başörtülü yaşlı teyze bedava gidecek. Hiçkimse "eşitsizlik var, teyze de bilet alsın" diyemeyecek.
Aslan solcular buna karşı çıkıyorlar.
Sırf "Tayyip yaptığı" için...
Pes
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com