Arena'da herkes sağır olacak!

Arena'da herkes sağır olacak!
Ada basını, Schalke maçında Galatasaray taraftarının TT Arena'da yeni bir desibel rekoru kırabileceğine dikkat çekti.

Yaptığı sansasyonel transferle tüm Avrupa'nın dikkatini çeken Galatasaray, Avrupa basınında da manşetleri süslemeye devam ediyor.

İngiliz basını, Didier Drogba'nın Şampiyonlar Ligi finalinden sonra ilk kez sahaya çıkacağı maç olan Schalke maçından bahsederken; Galatasaray taraftarına da geniş yer ayırdı.

Haberlerde, Guiness Rekorlar Kitabı'na giren en yüksek stadyum gürültüsü sesine ulaşan taraftar profilinin altı çizildi. Zira rekor Galatasaray'ın Fenerbahçe ile oynadığı maçta kırılmış ve TT Arena'da ses seviyesi 106,3 desibel olarak ölçülmüştü.

İngilizler'in merak ettiği şey ise; Wesley Sneijder ve Didier Drogba sonrası, tribünlerin tamamen dolacağı Schalke maçında bu rekorun kırılıp kırılamayacağı. 106,3 desibelden 10 desibel fazlası işitme kaybına sebep olduğu için İngilizler "Kulaklarınız gidebilir!" uyarılarıyla haberi duyurdu.

Haberin sonunda Galatasaray taraftarlarının mesajına da yer verilirken şu ifadeler kullanıldı: "Galatasaray'ı desteklemiyoruz, Galatasaray'a inanıyoruz. Çarşamba günü Drogba'nın gol atması durumunda muhtemelen oradaki kutlama sesleri buradan duyulacaktır." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com