Arıcılık projesi...

Arıcılık projesi...
Pazarlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ilçeye bağlı Tepe Köyde aracılığın gelişmesi adına geçim sıkıntısı çeken 2 vatandaşa 10'ar adet arılı kovan ve arıcılık ekipmanları alınarak teslim edildi.

Pazarlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ilçeye bağlı Tepe Köyde aracılığın gelişmesi adına geçim sıkıntısı çeken 2 vatandaşa 10'ar adet arılı kovan ve arıcılık ekipmanları alınarak teslim edildi. Orman İşletme Şefliğince Tepe Köy'de tesis edilen 210 hektarlık bal ormanın olması bu projenin Tepe Köyde başlamasına en büyük etken olduğu bildirildi.
Tepe Köyde ikamet eden İsa Gülmez ve Latif Karaaslan'a uygulanan arıcılık projesinin arı kovanları ve arıcılık ekipmanları Kaymakam Murat Beşikci tarafından teslim edildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yetkilileri, “İlçemiz Tepe Köyde ikamet eden ekonomik geçim sıkıntısı çeken iki vatandaşımıza yönelik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan 10'ar adet arılı kovan ve arıcılık ekipmanları alım projesi hayata geçirilerek meyvelerini vermeye başladı. Orman İşletme Şefliği tarafından Tepe Köye tesis edilen 210 hektarlık bal ormanından etkin bir şekilde yararlanılarak arıcılık faaliyetlerinin geliştirilmesi hedeflenen projede elde edilen başarı diğer vatandaşlarımıza örnek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com