Arif Doğan Emekli Değilmiş General Olmuş!

Arif Doğan Emekli Değilmiş General Olmuş!
Arif Doğan mahkemede Seferberlik Tetkik Kurulu'nda general olduğunu iddia etti.

Önceki gün “JİTEM'i de Hizbullah'ı da ben kurdum” diyen Arif Doğan dün de “Ben emekli değilim. Seferberlik Tetkik Kurulu'na göre 4 senedir generalim” iddiasında bulundu. Seferberlik Tetkik Kurulu, Özel Harp Dairesi'nin yeni adı olarak biliniyor.

İkinci Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan, mahkemedeki ifadesinin ikinci gününde de birnbirinden ilginç şeyler anlatmayı sürdürdü. Önceki gün “JİTEM'i ve Hizbullah'ı ben kurdum” diyen Arif Doğan, kendi turduğu JİTEM'le Ergenekon'un JİTEM'inin birbirinden farklı olduğunu iddia etti. Doğan, emekli olmadığını Özel Harp Dairesi'nin yeni adı olan birimde general olduğunu iddia etti.

KİMSE BENDEN HESAP SORAMAZ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Silivri'deki duruşma salonunda çapraz sorgusu yapılan JİTEM'in kurucusu emekli Albay Doğan'ın anlattıkları arasındaki çarpıklıkları savcılar tek tek düzelttirmeye çalıştı. “JİTEM'in yurtdışında faaliyeti yok” diyen Doğan'a Savcı Pekgüzel, “Suriye'de yaptık” dediği operasyonu hatırlattı. Doğan “Orası sınıra çok yakındı yurtdışı sayılmaz” dedi.

DOKTOR; ÇOK MU OKSİJEN VERDİN?

Arif Doğan ''Benim kurduğum JİTEM ayrı bir JİTEM'dir. Kimse benden hesap soramaz. İddianamedeki JİTEM, benim kurduğum JİTEM değildir. Ben bunu anlatamıyorum'' diye konuştu. doğan çapraz sorgusu sırasında JİTEM'le ilgili sorulara da “Siz hala Ergenekon'un JİTEM'ini soruyorsunuz bana. Ben onu bilmem. Onu gidin içinde yer almış arkadaşlara sorun” cevabı verdi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ile Arif Doğan arasında yüksek sesle konuşma nedeniyle ilginç diyaloglar yaşandı.

Başkan Şengün, yüksek sesle konuşan Doğan'a ''Konuşmadığınız için rahatsızlığınız arttı. Ne kadar konuşursan o kadar canlanıyorsun'' dedi. Doğan'ın yer yer yüksek sesle konuşmasına devam etmesi üzerine Şengün, ''Çok konuşuyorsun. Çok mu oksijen veriliyor? Bu konuşma sıhhatine ne yapar? Konuşma temponuza bakınca rahatsızlıklarınızla uyumlu değil'' dedi.

HASTA ADAM BÖYLE BAĞIRAMAZ

Bunun ardından salonda gülüşmelerin yaşanması üzerine Doğan, ''Beni gülünç duruma düşürüyorsunuz sayın Başkan'' dedi. Şengün ise ''Bu şekilde rahatsız olan bir insanın bu şekilde konuşması normal değil. Bağırarak mı konuşacaksınız?'' yanıtını verdi. Başkan Şengün'ün, sanık gibi konuşması, bağırmaması için tekrar uyardığı Doğan “Sanık değilim” deyince Başkan Şengün ''Sanıksınız, jandarma değil. Bağırarak neyi çözeceksiniz?'' dedi. Doğan'ın bağırmaya devam etmesi üzerine Şengün, ''Bu kadar rahatsızlıkla, bu kadar bağırarak rahatsızlığınız artar'' dedi.

DOĞAN: HALEN EMEKLİ DEĞİLİM

Savcıların çapraz sorgusunu tamamlamasının ardından sanıklar da Arif Doğan'a sorular yöneltti. Tuncay Özkan'ın sanıklar içinde JİTEM elemanı olan olup olmadığı sorusuna Doğan “Hayır” karşılığını verdi. “TSK'dan en son hangi rütbede emekli olduğu” sorulan Doğan bombayı patlattı. Doğan “Ben hala emekli değilim. Seferberlik Tektik Kurulu'na göre 4 senedir generalim. Siz askerlikte rütbeye göre mi görev verildiğini sanıyorsunuz?” cevabını verdi. •

'JİTEM'ci Kürşat' ya da Albay Uğur!

Ergenekon davası sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur'u Kürşat olarak tanıdığını belirten Doğan, Savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in ''Siz Yalova komutanıyken, 'Ankara JİTEM'den Kürşat'ın numarası' diye bir kayıt var sizin notlarınızda. 1997 yılında JİTEM'in dondurulduğunu söylediniz. Ajandanızda Hasan Atilla Uğur'u • ismi JİTEM olarak geçiyor. Bu çelişki değil mi?” şeklindeki sorusuna, “Kur'an-ı Kerim'in ayeti mi? Ankara JİTEM olarak yazmışım. JÖTEM olarak mı yazsaydım” diye konuştu.

Duruşmaya üç cep telefonuyla girdi

Arif Doğan'ın sorgusu sürerken, cep telefonu zili duyuldu. Doğan, mübaşire cep telefonunu teslim ettikten sonra Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün ''Başka telefonun var mı?'' dedi. Doğan da üzerinde olan diğer cep telefonlarını da yetkililere teslim etti. Savcı Pekgüzel'in duruşma salonuna cep telefonu ile nasıl girdiğini sorduğu Doğan, ''Özür dilerim. Yanlış oldu. Söndürün hepsini'' dedi. Bu arada, Doğan duruşma salonuna girerken kalbinde pil olduğu için x-ray cihazının kapalı tutulduğu öğrenildi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com