Arınç: Daha Fazla Demokrasi İstiyoruz!

Arınç: Daha Fazla Demokrasi İstiyoruz!
Arınç, “Biz daha fazla demokrasi istiyoruz. Din ve vicdan özgürlüğü olmalı. Düşünce, ifade ve teşebbüs özgürlüğü olmalı'' dedi..
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kütahya'da yaptığı konuşmada Türkiye'nin sivil, çağdaş ve demokratik bir anayasaya doğru hızla yol aldığını söyledi.

ALLAH GÖZÜ DÖNMÜŞ İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN
Çeşitli açılış ve etkinliklere katılmak üzere Kütahya'ya gelen Bülent Arınç, ilk olarak Kütahya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Arınç, törende yaptığı konuşmada Kütahya'da bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Hasan Şimşek'in ölümünden üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Kütahya'yı üzen bir hadiseyle karşı karşıyayız. Osmanlı'nın varlıkları taşıyan huzur kenti olan Kütahya'da bir üniversite öğrencimiz, öldürüldü, şehit edildi. Hasan Şimşek isimli kardeşimiz gözü dönmüş bir güruh tarafından maalesef hunharca öldürüldü. Bundan dolayı çok üzgünüz. Yanlış ve batıl ideolojilerin peşinde koşan insanlar, gözü dönmüş bu insanlar Kütahya'nın da ülkemizin de huzuru bozmak istiyorlar. Failler yakalanmıştır. Yargı süreci içinde de hak ettiği cezayı bulacaktır. Bu hadiyese sebebiyet verenlerin lanetliyorum. Allah gözü dönmüş bu insanların şerrinden kurtarsın” diye konuştu.

EKENOMİK VE SİYASİ İSTİKRAR VAR
12 Eylül referandumu ile çok önemli bir noktaya gelindiğini kaydeden Bülent Arınç, “Çok şükür ülkemizde siyasi istikrar var. Ekonomik istikrar da var. Bunlar siyam ikizleri gibidir. Birbirlerinden ayrılmazlar. Ekonomik istikrar olmazsa siyasi istikrar da olmuyor. Ama mutlaka siyasi istikrar olmalı ki, arkasından ekonomik canlanması ve istikrar olsun. 8 yıldan beri her sanayici ve işadamı önünü gördüğünü ifade ediyor. Sanayici ve işadamları bu istikrar ortamının gitmemesi için elinden geleni yapıyor. 12 Eylül referandumu da Türkiye için çok önemli bir noktaydı” dedi.

DAHA FAZLA DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Türkiye'nin sivil bir anayasa için hızla yol aldığını ifade eden Arınç, daha fazla demokrasi istediklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“Biz daha fazla demokrasi istiyoruz. Din ve vicdan özgürlüğü olmalı. Düşünce, ifade ve teşebbüs özgürlüğü olmalı. Rahmetli Turgut Özal sık sık tekrarladığı bu sözler, gelişmenin, kalkınmanın ve kendini ifade etmenin tek yoludur. Bu özgürlüklere hepimiz sahip çıkacağız. Birey odaklı bir anayasaya ihtiyacımız var. Artık Türkiye'de sivil bir anayasa, çağdaş bir anayasa ve demokratik bir anayasaya doğru hızla yol alıyoruz. Bugün görüldü, korku, tehdit ve bağırmalara rağmen Kütahya yüzde 70 lerin üzerinde oy verebilmişse bu iş bitmiştir.”

Bakan Arınç, daha sonra Cemi Gül giyim mağazasının, özel kız öğrenci yurdunun ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü binasının açılışlarını yaptı. Arınç daha sonra Ak Parti eski milletvekili Alaaddin Güven'in oğlunun düğününe katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com