Arınç Gandi'ye Demediğini Bırakmadı

Arınç Gandi'ye Demediğini Bırakmadı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında geçen tartışmaya şimdi de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dahil oldu.

"Hizbullah ile AK Parti arasında iş birliği var" tartışması giderek alevleniyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında geçen tartışmaya şimdi de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dahil oldu. Arınç, yaptığı basın açıklamasıyla Kılıçdaroğlu'nın iddialarına sert tepki gösterdi!

İddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Arınç, Kılıçdaroğlu'nun "AK Partili milletvekilleri Hizbullah derneğine neden gitti?" sorusuna soruyla yanıt verdi: "Hangi Ak Partili vekil gitmiş? İsim ver..."

Ayrıca, Hizbullah adını taşıyan bir dernek veya kuruluş olamayacağını belirten Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

"Hizbullah ile AK Parti arasındaki ilişkinin halka sorulacak nesi var? Sen halka sordun da mı bunu söylüyorsun? Hizbullah adını taşıyan hiç bir dernek ve kuruluş yok. Hizbullah, Türk yargısında mahkum edilmiş. Masum insanları katlettiler. Bunların sonlarında da cezaevinde yattılar.

Şimdi yeni iddia AK Partili milletvekilleri gitmiş ve dernekleri ziyaret etmiş. O zaman soralım Sayın Genel Başkana, 'Hangi milletvekilleri gitmiş, hangi Hizbullah derneklerini ziyaret etmiş. Bu konuda elinizde bir delil mi var? Neye dayanarak söylüyorsunuz bunları?' Mağaralarda bazı kuruluşları mı ziyaret etmiş bunlar? Bu konuda elinizde bir delil mi var? Eminim ki ellerinde hiçbir şey yoktur. Kulaklarına kendi partililerince fısıldanan bazı şeyleri, gelip Meclis'te konuşuyor. Eğer Hizbullah dernekleri diye bir şey gösteremiyorsanız, ama isimleri farklı STK'ların ziyaret edilmiş olması, bunun neresi suç? Mesela adı adaleti arayanlar derneği olsa, sizin düşüncenizle bunlar Hizbullah'la bağlantılı kişiler midir? Siz emniyet müdürü müsünüz, MİT müdürü müsünüz? Bu işin kolayına kaçmaktır. CHP'li bir milletvekili yanlış bir şey söylediği zaman o onun kişisel düşüncesidir diye kıvırtıp kaçanlar var diyenler var.

Siz Emniyet Genel Müdürmüsünüz, siz MİT başkanımısınız? Ne biliyorsunuz? Elinize belge diye tutuşturduğunuz dosyalar hep boş çıktı? Bunlarla prim yapma peşinde misiniz?

ÇİLLER HATIRLATMASI

Manisa seçim bölgem. Girmediğim dernek yok. Kalplerini yarım mı bırakacağız? Bunların hepsi takdir edilen çalışmalar yapan kuruluşlar. 1995 seçimlerinde Sayın Çiller Refah partisi için 'Bunlar PKK'dan daha tehlikeli' dedi. Refah Partisi birinci parti oldu. Bunu diyen hanımefendi 6 ay sonra koalisyon hükümeti kurdu. Şu anda sayın Çiller siyaset dışında kaldı. Çünkü bu iş artık bitti dedi. . Bunları biz anca 6 ay çekeriz. 6 ay sonra Sayın Kılıçdaroğlu siyasetten çekilecektir.

KILIÇDAROĞLU'NA 6 AY SÜRE VERDİ

Sayın Kılıçdaroğlu da aynı akıbete uğrayacaktır. Kılıçdaroğlu'nun bağırıp çağırmaları ile AK Parti lekelenmez. Bunlara en fazla 6 ay sabrediriz. 6 ay sonra da Kılıçdaroğlu siyasetten elini çekmiş olur.

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR

Partiler arası koalisyon tartışmalarına da değinen Arınç, AK Parti'nin yine tek başına iktidar olacağını belirtti ve şunları söyledi:

"Koalisyon lafını Gürsel Tekin çıkarmıştır ve partisinden tepki almıştır. CHP - MHP koalisyonun olabileceği düşünülüyordu. Çünkü hedef AK Parti'nin iktidardan uzaklaştırılmasıydı. Bir siyasi parti kimle koalisyon kuracağına değil, tek başına iktidara geleceğine göre adım atmalıdır. Bunu da genel seçimlerde AK Parti yine gösterecektir"

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

İçki yasağıyla ilgili söylediği 'Hayat alkol ve seksten ibaret değildir' sözleri tartışma konusu olan Arınç, bu sözlerinin arkasında:

"İçki alkol meselesi aslında bu kadar konuşulmamalı. Alkol alan insanlar olabilir ama bu durum ellerini uzatabileceği her yerde alkola ulaşmak gibi bir düzenlemeyi getirmez. İnsanların alkol ve uyuşturucu bağımlılığından kurtulması için tedbirler

alınır. Bazı kesimler her yerde alkol olmalıdır anlayışında. Bazı gazetelerimizde seks ve alkolle ilgili ifadelerim yer aldı. Bu ifadeleri de 'her uzandığım yerde alkol bulmak istiyorum' diyenlere ithafen yaptım"

UMUT ORAN'I ALLAH'A HAVALE ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın bu sözler üzerine Arınç'a verdiği tepkiye de değinen Arınç, Umut Oran'ı Allah'a havale etti:

"Sayın Umut Oran diye birisi de bana cevap vermiş. 'Hayır, hayat alkol ve seksten ibarettir' demiş... Eh Allah sana akıl fikir versin. Ben kendi düşüncemde ısrar edeceğim".

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com