Arınç gazetecileri nasıl şaşırttı?

Arınç gazetecileri nasıl şaşırttı?
Temaslarda bulunmak üzere Kosava'ya giden Arınç, havaalanındaki gazetecileri Rumeli Türkçesiyle karşıladı...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Haşim Taçi ile de bir görüşme yapacağı Kosava'ya gitti.Çeşitli temaslarda bulunacağı Priştine'ye inişinde yetkililer ve gazeteciler tarafından karşılanan Arınç, bir gazetecinin soru sormak istemesi üzerine Rumeli Türkçesiyle ''hojbulduk'' dedi.

''Büyük lokma yut, büyük laf süleme'' diye espriyle konuşan Arınç, daha önceki seçim bölgesi Manisa'da çok sayıda Kosovalı'nın yaşadığını anlatarak, Rumeli Türkçesinden bazı kelimeler öğrendiğini söyledi.

"KOSOVA'DAKİ GAZETECİLER BİLE NADİDE"
Bir gazetecinin ''Balkanların kalbi Kosova'dasınız. Neler söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine Arınç, ''Ne güzel soru bu. Bende korkuyordum. Türkiye'dekiler gibi zannettim. Kim bilir nereden başlayacaklar diye. Kosova'daki gazeteciler bile nadide. Maşallah'' dedi.

Arınç, Başbakan Yardımcısı olarak Kosova'ya ilk ziyaretini gerçekleştirdiğini belirterek, çok sevindiğini ve çok mutlu olduğunu da ifade etti.

EKONOMİK KRİZ
Bir gazetecinin dünyadaki ekonomik krizin Türkiye'yi etkileyip etkilemeyeceğini sorması üzerine Arınç, ''Hayır, Türkiye'de sıkıntı yok hamdolsun, dünyada var... Türkiye'de bir olumsuzluk beklemiyoruz." şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com