Arınç gidiyor yerine bakın kim geliyor?

Arınç gidiyor yerine bakın kim geliyor?
AKP kulislerinde Arınç yerine Bozdağ'ın adı konuşuluyor

Başbakan Erdoğan ile Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç arasındaki gerginlik ayrılıkla sonuçlanacak gibi gözüküyor. AKP kulislerinde Arınç’ın “hükümet sözcülüğü”nü bırakabileceği konuşuluyor.

Kızlı erkekli öğrenci evi tartışmasında yaptığı açıklama Erdoğan tarafından yalanlanarak açığa düşen Arınç son olarak patlamış ve Erdoğan'dan açıklama beklediğini söylemişti. Arınç’ın bu çıkışı sonrası Erdoğan ise “medya aracılığıyla” konuşmayacağını vurgulayarak, “Kendi aramızda görüşürüz. Bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz. Partinin genel başkanı ve hükümetin başbakanı benim. Varsa herhangi bir sıkıntı kendi aramızda görüşürüz. Gereğini, gerektiği yerde ben yaparım” demişti. Karşılıklı sitemkar açıklamaları sonrası ilk olarak 10 Kasım’da biraraya gelen ikili “tokalaşma” ile yetinmişti.

Yaşanan krizden sonra ikili bugün yapılacak grup toplantısında daha sonra da 15 Kasım'da yapılacak MKYK'da görüşecek. Atışma sonrası ilk temaslarının hayli soğuk geçmesi daha önce de istifa eden ancak Cumhurbaşkanı Gül tarafından ikna edilen Arınç'ın sözcülüğü bırakacağı konuşuluyor.

Gezi olayları sürecinde “hükümet sözcüsü” olarak yaptığı açıklamada kullandığı “özür” ifadesi nedeniyle de Erdoğan’ın tepkisini çeken Arınç için bazı kaynaklar; “Sayın Arınç’ın kabine dışı bırakılması gibi birşey beklemiyoruz. Ancak belki hükümet sözcülüğü görevini bırakabilir” görüşünü dile getirdiler. Kulislerde Arınç’ın hükümet sözcülüğünü bırakması halinde bu görevi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın üstlenebileceği ifade ediliyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com