Arınç: İmralı-Kandil hattı kesildi

Arınç: İmralı-Kandil hattı kesildi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İmralı'dan Kandil'e talimat gidemediğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'dan dört televizyondan canlı verilen programda konuştu.

Arınç, terörle mücadele konusunda, ''Hiçbir zaman olmadığı kadar terörle mücadelede başarılı bir noktadayız" dedi. Arınç, "Hiç girilmeyen yerlere giriliyor, temelinden meseleye bakılıyor. Kafası ile gövdesi arası koparılıyor, eylem yapamaz noktaya geliniyor'' şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, ''Uzun zamandır şehit haberleri gelmiyor, KCK operasyonları başladı. Yeni dönem mi var Kürt meselesinde. İlginç süreç yaşanıyor. Tam olarak neler yaşanıyor?'' sorusunu ise Arınç, şöyle yanıtladı:

''Olumlu gelişmeler var. Son 6-7 ay içinde olağanüstü eylemler yapıldı. Daha çok gözümüzün yaşı aktı, üzüldük, sıkıntı yaşadık. Terörle mücadele eden ülke Türkiye. Örgüt çılgınlaşmış bir şekilde sıra dışı eylemler yaptı. Arkasından emniyet, asker, iyi bir komuta, iyi yönlendirme ve istihbaratla teröre iyi cevaplar verdi. Bir kısmının farkındasınız, bazıları kamuoyu tarafından bilinmiyor.

Bütün sevincimle yüreğimle söyleyeyim ki, hiçbir zaman olmadığı kadar terörle mücadelede başarılı bir noktadayız. Hiç girilmeyen yerlere giriliyor, temelinden meseleye bakılıyor. Kafası ile gövdesi arası koparılıyor, eylem yapamaz noktaya geliniyor.

"TALİMAT GİTMEMEKTE"

Birinin çılgınca kendini feda ederek yaptığı eylemlerle sokak hareketi görüyoruz. İmralı ve Kandil ilişkisi tamamen ortadan kalkmıştır, talimatlar gitmemektedir. Oradaki eylemcilerin, örgütün başları da bu konuda dağınıklık içindeler. Dış destek Türkiye için her zamankinden fazladır. Güvenlik güçlerimiz, her zamankinden daha iyi noktadadır. Buna şükretmeliyiz.''

"KÖKÜNÜ KAZIMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Arınç, yakın zamanda örgütün eylem yapamaz noktaya geleceğini umduğunu belirterek, ''Kökünü kazımak, sonuna kadar gitmek, ayrı bir şey. Bunlar mümkün olmayacak şeyler. Bütün amacımız, silah bırakılmalıdır, örgütün eylem yapamaz duruma gelmesidir. Bunun güvenlikle ilgili noktada bize yüklediği görevler var, bir de demokratik açılımlarla herkesin kendini rahatlıkla temsil edebileceği demokrasi arayışı var. Buna da ihtiyacımız var'' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com