Arınç Köşk'ten döndü

Arınç Köşk'ten döndü
İddiaya göre son dönemlerde yaptığı açıklamalarla Başbakan ile ters düşen Bülent Arınç’ın görevi değiştirilmek istendi ancak Abdullah Gül bunu engelledi.

Başbakan Erdoğan’ın yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra kabinede revizyona gitmek zorunda kaldı. Bu değişimde Bülent Arınç’ı daha pasif hale getirmek isteyen Başbakan Diyanet’ten sorumlu Başbakan Yardımcısı yapmak istedi, ancak Cumhurbaşkanı Gül, itiraz edince liste değişti.
 
Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Başbakan’ın kendini sağlama almak için yaptığı son kabine değişikliğinde Bülent Arınç’ın ismi de vardı.  Erdoğan, TRT ve AA’dan sorumlu olan ve hükümet sözcülüğü yapan Arınç’ın, Bekir?Bozdağ’dan boşalan Diyanet’ten sorumlu Başbakan Yardımcılığı’na kaydırmak istedi. Bülent Arınç’ın yerine ise Başdanışmanı olan Yalçın Akdoğan’ı getirecekti. Bu değişikliği öğrenen Bülent Arınç ise istifa ederim diyerek Başbakan’a rest çekti. Bu kriz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “Yerinde kalması daha doğru olur” sözleriyle aşıldı.
 
Revizyonda, Gül’e yakınlıklarıyla bilinen Ali Babacan, Beşir Atalay, Mehmet?Şimşek ve Taner Yıldız da koltuklarını korudu. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com