Arınç Kütahya'ya geliyor

Arınç Kütahya'ya geliyor
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç, Ajansın açılışı için Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç'tan Kütahya'ya gelme sözü aldığını açıkladı.

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç, Ajansın açılışı için  Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç'tan Kütahya'ya gelme sözü aldığını açıkladı.

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'nın (KEKA) açılışını yapmak üzere Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Kütahya'ya gelecek. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Kütahya'da kurulan KEKA'nın açılışına katılma sözü aldığını ifade eden KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç gazetemize yaptığı açıklamada, 'Manisa'da yaptığımız bir toplantıda Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Kütahya'da kurulan ve 4 ile hizmet veren Bölge Kalkınma Ajansımızın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve hizmet binamızın açılış törenine katılmak üzere Kütahya'ya mutlaka geleceğini ifade etti' dedi.
Önceki günlerde Manisa'nın 2023 yılını planlamak amacıyla düzenlenen 'İdeal Kent Manisa 2023' platformunun arama konferansında 'Strateji Planı' başlıklı sunum da yapan KEKA Genel Sekreteri İnaç, 'Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerine hizmet veren Kalkınma Ajansımızın bölgesel kalkınma anlamında atacağı her türlü çalışmada Sayın Bakanımız destek sözü de verdi' şeklinde konuştu.
Manisa'nın 2023 yılını planlamak amacıyla Valilik, İl Özel İdaresi, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Celal Bayar Üniversitesi ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile birlikte oluşturduğu ''İdeal Kent Manisa 2023'' platformunun arama konferansı Anemon Otel'de yapıldı.
KEKA Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç'ın “Strateji Planı” başlıklı sunum hazırladığı arama konferansına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdurrahim Arslan, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız ve TEPAV direktörü Güven Sak, Manisalı daire müdürleri ile TEPAV Yönetişim Program Direktörü Emin Dedeoğlu, Etki Analizleri Program Direktörü Sibel Güven, analistler Esen Çağlar, Emre Koyuncu, TEPAV Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Demir, Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlık Şirketi Koordinatörü Oğuz Nuri Babüroğlu ve Akademisyen Tunç Evcimen katıldı.
İki gün süren ve Cumhuriyetin 100. yılı Manisa'sını planlamak üzere yapılan toplantıyı Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, 'Ortak aklı ortaya çıkarabilmek üzerinde herkesin bilgisini birikimini ortaya koyduğu bu tür toplantılara ihtiyacımız var. Bu Manisa için de büyük bir devrimdir. Elbette bu iki günlük çalışmayla sona ermiyor. Çalışma 2 yıl süreyle projelerin planlanmasıyla devam edecek. Projenin her aşamasında katkıda bulunmalıyız. Bu bir heyecan işidir ve sadece kent yöneticilerimizi değil hepimizi ilgilendiriyor. Saman alevi gibi bugün güzel bir şey oldu artık bu işten vazgeçelim düşüncesine kapılmamak gerekiyor' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com