Arınç Özkan'a Sahip Çıktı!

Arınç Özkan'a Sahip Çıktı!
Tuncay Özkan'ın dünkü Ergenekon duruşmasındaki olay sözleri Bülent Arınç'ın gündeminde..

Bülent Arınç Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın "darbe yapmaları emrini biz mi verdik, asıl sorumlular neden dışarıda ve biz neden hala içerideyiz" sözlerini feryat olarak gördü. Arınç, asıl sorumluların dışarıda silahsız olanların ise içeride tutulduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç canlı yayında NTV Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

BAŞBAKANIN UYGUN GÖRMEDİKLERİ VAR

YAŞ atamalarına değinen Arınç, "Genelkurmay Başkanı'nın teklif ettikleri var etmedikleri var. Başbakanın uygun gördükleri var uygun görmedikleri var. Yaşananları bugünlere has kriz görmek saçma bir düşünce." dedi.

YAŞ sonrası Başbuğ'dan olumsuz bir açıklama gelmediğine dikkat çeken Arınç, "YAŞ'ta yaşananlar doğal mecrası içinde cereyan etmiştir" dedi.

İDDİALAR DEHŞET VERİCİ

Balyoz davası için "Soruşturma yargının işi ama arkasındaki iddialar dehşet verici" diyen Arınç mahkemelerin farklı kararlar vermesinin düşündürücü olduğunu savundu. Arınç yeni HSYK'da hakim ve savcılara 5 kişinin değil 22 kişinin bakacağını hatırlattı.

BU FERYADA KULAK VERMEK LAZIM

Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın tutukluluk hallerine yaptıkları itiraza hak veren Arınç, "Tuncay Özkan ve diğer tutukluluların, 'Komutanlara darbe yapmaları emrini biz mi verdik, asıl sorumlular neden dışarıda ve biz neden hala içerideyiz' şeklindeki feryatlarına kulak vermeliyiz. Olayın asli failleri vardır, bir de yardım etmek, suçu övmek gibi unsurlar vardır. En sondaki insanların ilk baştakilere bakarak ben haksızlığa uğuruyorum demesini ben önemsiyorum. Hükümetin görevi yargıya müdahale edilmesini önlemek için siyasi tedbir almaktır. Yargı hem bağımsız hem de tarafsız olmalıdır." diye konuştu.

RAMAZAN MÜJDESİ GİBİ

Kılıçdaroğlu'nun polemiklere girmeyeceğini acıklamasına sevinen Arınç, "Ramazan müjdesi gibi" sözleriyle tepkisini dile getirdi. Kılıçdaroğlu'nun meydanlarda kendilerine ağır ithamlar yönelttiğini ileri süren Arınç, "Ne kalpazanlığımız kaldı ne de hırsızlığız kaldı. Hakkımızda söylemediği kalmadı. Vatan satıcılğı ve bölücülük geçmişte cinayet çıkaran sözlerdi. Bunu Kılıçdaroğlu'nu yapmaması lazım." dedi.

HAVUZSA HAVUZ VİLLAYSA VİLLA

Vila polemiğine de değinen Arınç, Kılıçdaroğlu'nun villasının olduğunun ortaya çıktığını belirterek, "Ankara'da havuzlu villa yok mu? 10-15 evin olduğu sitede ortada bir havuzun olması neden önemli? Senin de varmış. Üstelik 7 evin varmış. Havuzsa havuz villaysa villa. Benim ayağında üç tane pabucum var diyor." dedi.

ÖZERKLİK ÇOK ZOR

Baydemir'in özerklik talebine tepki gösteren Arınç, "
Özerkliğin etnik kökenin her yerde yaygın şekilde olduğu bir ülkede gerçekleşmesi gayet zor" dedi.

İnternethaber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com