Arınç ve BDP arasında sert polemik!

Arınç ve BDP arasında sert polemik!
Bülent Arınç: 'Demokratik toplum kongresi' diye bir şeyi iki günde bir topluyorlar. Oturup çay içip dağılıyorlar...

Tarifeli uçak ile Ankara'dan Bursa'ya giden Bülent Arınç, partisince Merinos Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Burada konuşma yapan Arınç, seçimlerden sonra mecliste and içmeyen CHP ve BDP'yi eleştirdi. Milletvekili seçilen Ergenekon ve KCK sanıklarının tahliye edilmemeleriyle ilgili karara gösterilen tepkiye anlam veremediklerini belirten Arınç, "Ne Anayasa'da, ne hukukta, ne de teamüllerde böyle bir şey var. Ne de TBMM'ye gösterilmesi gereken saygı içersinde. Biz hamdolsun hepimiz sıramız geldiğinde ant içtik. MHP katıldı. Çok doğru bir karar verdi. Ant içtiler" diye konuştu.

AYSEL TUĞLUK: YAKINDA NE YAPTIĞIMIZI GÖRECEK
'TOPLANIYORLAR, ÇAY İÇİP DAĞILIYORLAR'

Başbakan Yardımcısı Arınç, BDP'den seçilen milletvekillerinin Diyarbakır'dan Ankara'ya henüz gelemediklerini belirterek, "Tatil olduğu için belki şimdi gelmişlerdir. Ama meclisin kapandığı güne kadar gelememişlerdi. Orada, varlığı bile yasal statüye kovuşmamış olan, dernek ve vakıf olmayan, 'demokratik toplum kongresi' diye bir şeyi iki günde bir topluyorlar. Oturup çay içip dağılıyorlar. 'Biz grup toplantısı yaptık' diyorlar. Ne Anayasa'da, ne meclis iç tüzüğünde, partilerin grup toplantıların parlemento dışında yapabileceklerine dair yetki yok. Böyle varlığı ortada olmayan isimle, oralarda buralarda halkı kışkırtarak, şiddete yönlendirerek, acılarımızı paylaşmadan hala kendilerinin dışlandığını iddia eder konumunda duruyorlar. Ama emin olun meclisin açılmasıyla onlarda gelip and içecek. TBMM yasama görevine başlayacak" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com