Arınç’a suikast iddiasında son durum!

Arınç’a suikast iddiasında son durum!
'Tutuklu yok gizlilik kararı var'
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bir önergeyle Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, Arınç’a suikast soruşturmasına yönelik sorular sordu. 19 Aralık 2009 yılında bir ihbar mektubu ile Başbakan Yardımcı Arınç’a suikast yapılacağının ileri sürüldüğünü belirten Akar şunları kaydetti:
 
“İhbara ilişkin iki subay gözaltına alındı. Sorgulamaları sonucunda savcılık tarafından 2 muvazzaf subay serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında TSK-Özel Harp Dairesi kozmik odalarında 26 gün aramalar yapılmış, buradan alınan belgeler Ankara Adliyesine götürüldü. 36 ay önce başlanan ve 4’üncü yılına giren süreçte soruşturma hangi aşamaya gelmiştir? Açılmış herhangi bir dava veya takipsizlik karan var mıdır? Genelkurmay’ın Kozmik odalarından alınan belgeler şu an nerededir?”
 
Adalet Bakanı Ergin, CHP’li Akar’ın önergesini şöyle yanıtladı:
 
“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’yla yapılan yazışmaya verilen cevapta; önergeye konu olayla ilgili olarak, Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesi ile Görevli ve Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce yürütülen soruşturmada, 9 şüphelinin ifadesinin alındığı aktarılmıştır. Üç kişinin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği ve mahkeme tarafından serbest bırakıldığı, dosyasının hâlen derdest olduğu gizlilik kararı bulunması nedeniyle bilgi verilemeyeceği bildirilmiştir.” (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com