Arınç'a tepki: 'Yazıklar olsun sattınız vatanı!'

Arınç'a tepki: 'Yazıklar olsun sattınız vatanı!'
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay protesto edildi.

'Yazıklar olsun sattınız vatanı!'

İZMİR- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu yıl 16'ncı düzenlenen Uluslararası Çiçek Festivali'nin açılışı için geldiği İzmir Bayındır İlçesi'nde kortej yürüyüşü yaparken protesto edildi.

Adını vermek istemeyen kadın, Arınç ve AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay ile birlikte protokolle yürürken "Yazıklar olsun. Sattınız bu vatanı. Yazık bu vatana. Hele o Günay, yüz karası" diye bağırdı.


ARINÇ: GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, PKK'nın 8 Mayıs'taki sınır dışına çıkma kararına ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, PKK'nın 8 Mayıs'taki çekilme kararına ilişkin "Silahlı mı silahsız mı diye sormaya gerek yok. Nasıl geldiyse öyle ülkeyi terk edecek" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Arınç'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"PKK 4 aydır ülkemizde eylem yapmamıştır. 2 bin civarında PKK'lı topraklarımızı terk etmelidir. Kandil'deki örgüt silahlarıyla çekileceğini açıkladı. Çekilme sürecinde gelinen nokta önemli, hassas olunmalı. Silahlı unsurların ayrılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. 40 yıldır biliyorum ki söz sahibi olan herkes terörün son bulmasını samimi olarak arzu etmişlerdir.

Bazı siyasetçilerin hakaretlerde bulunduğunu görüyoruz, ben bunları mazur görüyorum. Şiddetten beslenen siyasetçiler terör bitince kara kara ne yapacağını düşünüyor. Halkımız bunları ibretle görüyor. Süreç öngördüğümüz şekilde ilerliyor. Yeter ki bu yolu aksatacak eylemlerde bulunmayalım. Türkiye'de her kesim sürece katkı yapacak çalışma yapabilir.

Her şey düşünülmüş ve planlanmıştır. Silahlı mı silahsız mı diye sormaya gerek yok. Nasıl geldiyse öyle ülkeyi terk edecek. TSK kendilerine tebliğ edilmiş görevi itinayla yapar. Örgüt, Öcalan'ın talebine uygun olarak sınır dışına çekiliyor. Herhalde el sallamalarını beklemiyoruz. Onlar da militanlarına yön gösteriyor. Onlar da başka argümanlar kullanmış olabilirler.

CHP ne yaptığını bilemez halde, iç kavgalarıyla uğraşan CHP'ye en azından siz MHP değilsiniz diyorum. CHP, AKP başarıya ulaşacak diye hasis olmamalı. MHP'yi biraz anlıyorum söylemleri 30 yıldır değişmedi, hükümeti karalamaya çalışıyorlar." (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com