Arınç’a zor soru

Arınç’a zor soru
Şehitler derneğinden Arınç'a anlamlı soru

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı, ‘İmralı canisi’ dediği Abdullah Öcalan’a övgü düzmekle suçladı. Yavuz, “Ülkeyi bölmek devletini parçalamak isteyenler bu kadar iyi insanlardı madem, bizler boş yere elimizde silahla karşılarına çıkıp bu vatanı, bu milleti savunmaya çalışmışız. Yok yere şehit, yok yere gazi olmuşuz ” dedi

Ali Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, Fransa’da saldırıda öldürülen 3 PKK’lı kadına sahip çıkanların, şehit ve gazilere sahip çıkmadıklarını söyledi. Bunun şehit aileleri ve gazilerin onurunu zedelediğini belirten Ali Yavuz, Bülent Arınç’ı eleştirirken şöyle dedi:

ARINÇ’A ANLAMLI SORU

“Sayın Arınç’ın askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşımızı sokak ortalarında, hastanelerde arkalarından kurşun sıkarak öldüren canilere karşı ne bir kınama nede bir eleştiri yaptığını duymadık. Ancak Fransa’da öldürülen hainlere üzüldüğünü, bunun canice bir infaz olduğunu, onlara ağladığını ve dua ettiğini söylüyor. Daha öncede 40 bin kişinin katili İmralı canisine övgüler yağdırıyordu. Teröristleri övenlere destek verip, eleştirenlere de teröristler için iyi çocuk, oruç tutar, namaz kılardı diye savunuyordu. Sayın Arınç’a gözündeki şehidi, gaziyi sormak istiyoruz.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com